Leszno: Kierowca porsche pobił pieszą, a potem próbował ją przejechać! WIDEO
Średnia 3.9 (77.14%) 14 głosy(ów)

Do szokujących scen doszło na pasach w centrum Leszna. Kierowca czarnego porsche wyszedł z pojazdu, uderzył pieszą, a następnie próbował ją przejechać i odjechał.

Do całego zdarzenia, o którym pisze portal leszno.naszemiasto.pl, doszło we wtorek o godz. 14 na al. Krasińskiego w Lesznie. Według relacji poszkodowanej jak i świadków zdarzenia, mężczyzna miał zatrzymać samochód, wysiąść z niego, a następnie podejść do stojącej na chodniku kobiety i silnym ciosem uderzyć ją w twarz. porsche1

Po uderzeniu oszołomiona kobieta oparła się o maskę samochodu i próbowała uniemożliwić sprawcy ucieczkę. – „Krzyknęłam, że nie dam mu odjechać” – opowiada. Napastnik jednak ruszył, odpychając i prawie rozjeżdżając kobietę samochodem. Uciekł prawdopodobnie w kierunku Poznania.

porsche2

Funkcjonariusze przeanalizowali już nagrania i ustalili tożsamość agresora. Wiadomo, że mężczyzna pochodzi z jednego z miast w województwie dolnośląskim.

Jak powiedziała sierż. sztab. Daria Żmuda z policji w Lesznie, funkcjonariusze znają już tożsamość napastnika. Niedługo ma być także przesłuchana pokrzywdzona kobieta.

„Kierującym jest mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Jakiekolwiek czynności z jego udziałem zostaną wykonane po przesłuchaniu poszkodowanej. Mężczyzna może odpowiedzieć przynajmniej za naruszenie nietykalności cielesnej” – powiedziała Żmuda.

„To przestępstwo ścigane jest z oskarżenia prywatnego, ale z uwagi na okoliczności sprawy i na skandaliczne zachowanie tego kierującego będziemy wnosić do prokuratury o wszczęcie postępowania z urzędu„ – dodała policjantka z Leszna.


loading...
loading...


Aktualizacja: 25 lipca 2019