Pewna mama udostępnia listę obowiązków, która jest odpowiedzią na nieposłuszeństwo dzieci. To prawdziwa lekcja samodyscypliny!
Średnia 3.6 (71.43%) 7 głosy(ów)

Żaden rodzic nie powie z pełnym przekonaniem, że wychowywanie dziecka jest łatwe. To jedno z najbardziej wymagających miejsc pracy na świecie-musisz ukształtować charakter swojej pociechy tak, by wyrosła na dobrego, odpowiedzialnego i rozsądnego człowieka, a to niezwykle trudne zadanie.

Rodzice mają wiele obowiązków: oprócz starannej dbałości o potrzeby swoich dzieci, muszą również uczyć je podstawowych wartości, szacunku do innych i mieć nadzieję, że dorosną jako dobrzy obywatele i pomocni ludzie.
opowiastki
Jednak nie zawsze wszystko idzie tak, jakbyśmy tego chcieli: Nasz mały podopieczny stroni od powierzonych mu obowiązków lub po prostu ignoruje prośby.
Ale pewna mama znalazła bardzo mądry sposób, aby radzić sobie w takich sytuacjach. Swoim pomysłem podzieliła się w sieci już dwa lata temu, ale jej notatka do dziś inspiruje wielu innych rodziców:

Kobieta zostawiła list do dzieci, w którym początkowo gratuluje aresztu domowego, a następnie pisze, że jeśli chcą odzyskać wolność, muszą zebrać 500 punktów. Punkty uzyskają przez wykonanie poniższych czynności domowych. Powodem takiej, a nie innej decyzji było zlekceważenie jej słów i granie na telefonie komórkowym, podczas kiedy był już czas na sen.
Oto, za co dzieci mogą otrzymać wyznaczoną ilość punktów:
list

Napisać do kogoś z rodziny miły list – 10 punktów
Przygotować obiad – 50 punktów
Włożenie rzeczy do pralki, wyciągnięcie i rozwieszenie – 100 punktów
Sprzątnięcie kuchni – 50 punktów
Wyciągnięcie naczyń ze zmywarki – 25 punktów
Umycie blatów – 25 punktów
Sprzątnięcie mikrofalówki – 40 punktów
Odkurzenie dużego pokoju – 30 punktów
Umycie podłóg w kuchni – 30 punktów
Umycie okien – 10 punktów za okno
Podlewanie kwiatów – 10 punktów
Wytarcie kurzy w salonie – 25 punktów
Wyczyszczenie łazienki – 50 punktów
Wyrzucenie śmieci – 10 punktów
Czyszczenie kuwety – 10 punktów

Jest to sprytny sposób, aby zarówno nauczyć dziecka samodyscypliny, która niewątpliwie jest bardzo ważna w życiu i zaowocuje w przyszłości, jak również skłonić do prac domowych. Te umiejętności także będą bardzo pomocne w dorosłości.

A Wy, co sądzicie o takim wychowaniu? Może stosujecie lub stosowaliście kiedyś podobne metody? Podzielcie się tym z nami!

Źródło: twitter.com facebook.com

Zobacz także – 8-latek znajduje przed restauracją 20 dolarów. Nie uwierzysz, w jaki sposób postanawia je wydać! oraz Właścicielka oddała psa do schroniska, ponieważ był za gruby. Dziś zwierzak jest nie do poznania!


loading...
loading...


Aktualizacja: 2 maja 2019