Ma tylko pół roku. Przeżyła już operację serca i… koronawirusa!
Średnia 5 (100%) 15 głosy(ów)

6-miesięczne cudowne dziecko z Wielkiej Brytanii nie tylko przeżyło operację na otwartym sercu – pokonało również koronawirusa!

Erin Bates, która niedługo po urodzeniu przeszła poważną operację z powodu wady serca, następnie musiała zmierzyć się z kolejnym silnym przeciwnikiem. Od 10 kwietnia przebywała w szpitalu z wynikiem pozytywnym na obecność COVID-19.

Zdjęcia pokazały jej małe ciało podłączone do aparatu tlenowego w szpitalu dziecięcym Alder Hey w Liverpoolu, gdzie spędziła dwa tygodnie w izolacji.2

Po tym czasie jej mama, Emma Bates w końcu otrzymała dobrą wiadomość, że jej mała dziewczynka jest wolna od koronawirusa.

„Kiedy się dowiedziałam, zatańczyłam taniec zwycięstwa z pielęgniarkami. Erin cały czas się śmiała, jest taką małą wojowniczką. Jesteśmy z niej tacy dumni”– powiedziała kobieta.

Pielęgniarki i lekarze klaskali i wiwatowali, gdy Erin została przeniesiona z izolacji na inny oddział, aby kontynuować powrót do zdrowia. Hołd złożony przez pracowników służby zdrowia doprowadził jej matkę do łez.

„Kiedy wyszliśmy na korytarz, wszyscy klaskali, a ja płakałam” – powiedziała Emma Bates.

Ograniczenia związane z koronawirusem oznaczały, że tata dziewczynki nie był w stanie odwiedzić jej podczas tej ogromnie ciężkiej próby. Ale mama Erin została z niemowlęciem przez cały okres izolacji.

„Byłam w tym samym pokoju z Erin, odkąd została zdiagnozowana. Gdybym wtedy zostawiła ją choć na chwilę, nie mogłabym już do niej wrócić. Nie było mowy, żebym to zrobiła.’‚ – powiedziała Emma.

Erin ma nadal pozostać w szpitalu – tam, gdzie była, odkąd skończyła 9 tygodni – walcząc z innymi chorobami, w tym z syncytialnym wirusem oddechowym.

Rodzice mają nadzieję, że historia Erin zachęci ludzi do pozostania w domu i zapewnienia bezpieczeństwa innym podczas pandemii. Wyrazili także wdzięczność zespołowi medycznemu, który opiekuje się ich dzieckiem.1

„Dziękuję bardzo każdemu z nich, bez nich nie bylibyśmy w stanie sobie z tym poradzić” – powiedziała Emma i Wayne Bates. „Wszyscy są naprawdę niesamowici i na zawsze będziemy im wdzięczni”.

Na Facebooku ukazało się także wideo pokazujące radość personelu na wieść o powrocie do zdrowia ich małej pacjentki:

Opublikowany przez Emmę Bates Piątek, 24 kwietnia 2020


loading...
loading...


Aktualizacja: 28 kwietnia 2020