Zmarła po przedawkowaniu narkotyków. Rodzina napisała SPECJALNY nekrolog.
Średnia 4.1 (82.86%) 7 głosy(ów)

Każdego dnia w Stanach Zjednoczonych ponad 115 osób umiera z powodu przedawkowania narkotyków.
Madelyn Linsenmeir to jedna z tych osób, które zmarły przedwcześnie po przedawkowaniu. Aby ją uhonorować, rodzina Maddie opublikowała specjalny nekrolog, który rzuca nowe światło na to, jak to jest oglądać osobę którą kochasz w szponach uzależnienia. Ta historia nakłania innych do innego spojrzenia na człowieka, który cierpi i do praktykowania współczucia zamiast wydawania osądu.Maddie1

Maddie dorastała w Burlington. Jej rodzina opisuje ją jako niefrasobliwą osobę, która uwielbiała śpiewać, tańczyć i pływać. Dopiero gdy wraz z rodzicami przeniosła się na Florydę na krótki czas, kiedy miała 16 lat, sprawy zaczęły iść w niewłaściwym kierunku.

Na przyjęciu w szkole średniej Maddie po raz pierwszy spróbowała OxyContin (silny opioidowy lek przeciwbólowy), co doprowadziło do uzależnienia i co ostatecznie kosztowało ją życie.Maddie2

Jako dorosła już kobieta, Maddie została samotną matką syna Aydena w 2014 roku. Poświęcała się macierzyństwu, ciężej pracując, by zachować ”trzeźwość”. Starała się bardziej niż kiedykolwiek w życiu. Spędziła niezliczone godziny, zabierając syna na spacery, śpiewając mu i pływając wraz z nim.
Niestety, jej uzależniające tendencje wkrótce powróciły i nie mogła się oprzeć pokusie narkotyków. Po nawrocie straciła opiekę nad synem i przez następne dwa lata nieustannie była ”na haju”.Maddie3

Po jej śmierci rodzina starała się zrozumieć i pogodzić ze stratą. Podobnie jak problemy ze zdrowiem psychicznym, uzależnienie od narkotyków nadal wiąże się z piętnem społecznym, które utrudnia bliskim przezwyciężenie straty. Trudno jest stracić dziecko, ale utrata dziecka w sposób haniebny w oczach innych jest szczególnie uciążliwe. Rodzina Maddie ma nadzieję usunąć to piętno, ujawniając, że ich córka była przede wszystkim istotą ludzką. Była kimś  więcej niż tylko uzależnionym.

”Dla niektórych Maddie była tylko ćpunem – kiedy zobaczyli jej uzależnienie, przestali się z nią widywać. A to duża strata dla nich. Ponieważ Maddie była przezabawna i ciepła, nieustraszona i odporna. Dogadywała się z każdym, a kiedy byłeś w jej towarzystwie, chciałeś zostać. W systemie, który zdawał się istnieć przeciwko uzależnionym, zaprzyjaźniła się z funkcjonariuszami, pracownikami społecznymi i lekarzami, którzy bronili jej i wierzyli w nią do końca. Była uwielbiana jako córka, siostra, siostrzenica, kuzynka, przyjaciółka i matka. Była kochana przez cały czas.Maddie4

Jeśli czytasz to z osądem, najpierw naucz się o tej chorobie. To nie jest wybór ani słabość. Istnieją duże szanse, że ktoś, kogo znasz, zmaga się z tym samym i ta osoba potrzebuje i zasługuje na Twoją empatię i wsparcie.”

Pomimo ogólnej opinii społeczeństwa, uzależnienie nie jest wyborem; to śmiertelna choroba jak każda inna. Pomyśl o tym w ten sposób: każdego dnia ludzie wybierają przejadanie się, chociaż mogą dostać cukrzycy lub innych dolegliwości. Dokonali wyboru – czy zasługują na chorobę? Inni decydują się palić papierosy, chociaż wiedzą, że powodują raka. Dokonali wyboru – czy zasługują na raka, a potem śmierć?

Na koniec rodzina zwróciła się do każdego uzależnionego, który może czytać nekrolog Maddie, przekazując nadzieję i zachętę do oczyszczenia się.Maddie5

”Jeśli sam zmagasz się z uzależnieniem, wiedz, że każdy oddech to nowy początek. Wiedz, że setki tysięcy rodzin, które straciły kogoś przez tę chorobę, modlą się i kibicują Tobie. Wiedz, że wierzymy całym sercem, że możesz i wyjdziesz z tego. Nigdy nie jest za późno.”

”Pociesza nas świadomość, że Maddie jest otoczona światłem, wolna od zmagań, które ją nawiedzały. Daliśmy wszystko, aby mogła doświadczyć tej wolności w swoim życiu. Nasz smutek z powodu jej utraty jest nieskończony.”

Rodzina Maddie upamiętniła ją w piękny sposób. Nawet w swoim smutku dostrzegli okazję, by pomóc usunąć piętno społeczne i zachęcić do empatii wobec tych, którzy walczą każdego dnia.

Odpoczywaj w pokoju, Maddie.

Zobacz także – Jest w 8 miesiącu ciąży, intensywnie trenuje i podnosi 100-kilogramowe ciężary! Internauci oskarżają ją o skrajną nieodpowiedzialność!


loading...
loading...


Aktualizacja: 8 maja 2019