Złożyli dzieci w ofierze i wyrwali im serca! MAKABRYCZNE ODKRYCIE!
Średnia 4.4 (87.69%) 13 głosy(ów)

Największy na świecie masowy grób dzieci został odkryty w Peru. To ponure miejsce znaleziono w Huanchaco, nadmorskim miasteczku na północ od stolicy Limy.ODKRYCIE1

W zbiorowej mogile zakopano 227 ciał dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Archeolodzy mówią, że mordu dokonali ludzie z prekolumbijskiej cywilizacji o nazwie Chimú. Dlaczego pozbawili życia niewinne istoty? Otóż przywódcy ludu złożyli dzieci w ofierze bogom, aby wyprosić zmianę pogody, a konkretnie złagodzić zjawisko El Niño.

ODKRYCIE2 ODKRYCIE3

El Niño związane jest z ciepłymi prądami morskimi, które powodują gigantyczne upały, huragany oraz powodzie. Ciała dzieci miały ”przekonać” bogów, by zesłali lepszą aurę. Co gorsza, najmłodsi zostali mordowani w przerażający sposób. Wyrwano im serca, o czym świadczą rany na klatkach piersiowych oraz uszkodzone i poprzestawiane żebra.

ODKRYCIE4 ODKRYCIE5„Poświęcono je, aby złagodzić zjawisko El Nino” – mówi specjalista w dziedzinie archeologii, dodając, że dzieci zostały zamordowane w czasie deszczowej pogody. Przerażające odkrycie może być pierwszym, które ujawnia okrutną żądzę krwi Chimú.


ODKRYCIE6 ODKRYCIE7

Archeolodzy informują również, że wszystkie zabite dzieci były skierowane twarzami do morza, a niektóre zwłoki wciąż posiadały włosy i skórę. Badacze nie mają wątpliwości, że wkrótce zostaną odkryte kolejne zbiorowe mogiły w tym rejonie.


loading...
loading...


Aktualizacja: 30 sierpnia 2019