Matka rysuje małe serduszko na nadgarstku syna. Będziesz pod wrażeniem, kiedy poznasz przyczynę!
Średnia 5 (100%) 7 głosy(ów)

Liz Petrone to mama chłopca, który każdego dnia bardzo przeżywał rozstanie z nią, kiedy musiał iść do szkoły. Pewnego razu kobieta wymyśliła coś, co na zawsze rozwiązało ich wspólny problem, a jej pomysł błyskawicznie rozprzestrzenił się po sieci i zdobył uznanie wielu rodziców na całym świecie!

opowiastki

”Mój syn jeździ do szkoły autobusem. Jednego dnia odprowadziłam go na przystanek, a kiedy autobus podjechał, on do niego wsiadł. Widziałam przez okno, jak po policzkach mojej najdroższej pociechy płyną łzy. Stojąc na dworze, podeszłam i wyciągnęłam do niego ręce. Chciałam go w jakiś sposób pocieszyć. Chciałam, żeby czuł moje wsparcie.”  -wspomina Liz.

opowiastki

Następnego ranka, kiedy wspólnie siedzieli na przystanku i czekali na autokar szkolny, kobieta wyjęła z kieszeni długopis, narysowała na nadgarstku syna małe serduszko i powiedziała:

”Chcę, abyś za każdym razem, kiedy będzie Ci się wydawało, że już nie dasz rady, spojrzał na to serce. Chcę, żebyś patrzył i żebyś sobie wtedy przypomniał, że niezależnie od tego, co się stanie, w domu ktoś na Ciebie czeka. Ktoś, kto Cię kocha.”

Po tych słowach nadjechał autobus, a chłopiec wspiął się po schodach pojazdu. Tylko, że coś się zmieniło… Na jego twarzy mama nie dostrzegła już zawsze pojawiającego się smutku….

”Czekałam, aż na mnie spojrzy. Chciałam, żeby się uśmiechnął, albo pomachał mi na pożegnanie, czy nawet żeby się popłakał, ale tym razem w ogóle nie popatrzył w moim kierunku. Zamiast tego spoglądał na swój nadgarstek. Wiem, że na zewnątrz jest ciężko, wiele razy doświadczało tego wielu z nas. Wiem, że stres mogą powodować święta, a także chłód, czy ciemność. Wiem o tym. Ale może to, o czym wszyscy powinniśmy pamiętać, to ten prosty przekaz. Może to wszystkiego nie naprawi, tak naprawdę nic a nic się nie zmieni, ale jest to pocieszenie, zaś pocieszenie może dać naprawdę wiele siły, aby wszystko przetrwać, zwłaszcza jeśli wiesz, że ktoś Cię kocha.”

opowiastki

Jeśli i Ciebie urzekł wspaniały pomysł zatroskanej mamy, koniecznie podziel się tym artykułem ze znajomymi. Może komuś jeszcze pomoże małe serduszko i stanie się ono lekarstwem na smutki…?

Źródło: pixabay.com pexels.com facebook.com

Zobacz także – 12 rzeczy codziennego użytku, które wkrótce znikną z naszego życia. Nie spodziewaliśmy się tego! oraz 70-latka oczyściła 52 plaże w ciągu roku! A Ty szanujesz planetę?


loading...
loading...


Aktualizacja: 29 maja 2019