Strażak zauważa chłopca z porażeniem mózgowym. To, co zrobił było WSPANIAŁE!
Średnia 5 (100%) 8 głosy(ów)

W zimną styczniową noc w Manchesterze, mały chłopiec, Tegan McCall, stał w drzwiach swojego mieszkania i patrzył, jak strażacy przedzierają się korytarz w swoich dużych mundurach.

Tegan ma porażenie mózgowe i nie mówi, ale cały czas bacznie obserwował porucznika Mike’a Rheaulta.Tegan1

Porucznik Rheault mówi, że zauważył chłopca stojącego w milczeniu, kiedy on i jego załoga badali alarmy przeciwpożarowe, które włączyły się na trzech piętrach budynku, zauważając, że „patrzył na mnie tak, jakby chciał coś powiedzieć, ale nie mógł „. Porucznik Rheault dorastał w domu z dwoma niesłyszącymi rodzicami i zauważył także, że Tegan czytał słowa z ruchu jego ust.

Zamiast po prostu wykonywać swoje zadania, porucznik Mike bez wysiłku porozumiał się z Teganem w języku migowym.Tegan2

„Zapytałem:” Hej, jak się masz? ” I on uśmiechnął się do mnie” – wspomina porucznik Rheault.

„Wtedy powiedziałem: „Nazywam się Mike. Jak masz na imię?” A on odpowiedział: „Nazywam się Tegan”, na co odparłem: „Och, miło cię poznać”.

Ponadto porucznik Rheault zadbał o to, by nauczyć Tegana jeszcze jednego słowa w języku migowym: strażak. Radość na twarzy chłopca to była czysta magia!Tegan3

Mama Tegana, Amy McCall, uchwyciła ten moment na filmie i mówi, że jej syn był zachwycony prostą rozmową ze strażakiem.
„To spowodowało, że płakałam po tym, jak wróciłam do środka” – powiedziała Amy. „Tegan był po prostu podekscytowany.” Amy była tak bardzo zaskoczona rozmową, jaką strażak odbył z jej synem, że udostępniła wideo na Twitterze, dziękując w szczególności Straży Pożarnej Manchesteru i porucznikowi Rheault.Tegan4

„Straż Pożarna w Manchesterze odwiedziła dziś nasz budynek, gdy włączyły się alarmy na 3 piętrach. Strażak Mike zauważył, że Tegan nie mówił i spytał, czy zna język migowy tuż przed nagrywaniem tego. Dziękuję Mike!”

Porucznik Reault dał też Teganowi czapkę strażacką przed wyjazdem, którą dziecko nosiło szczęśliwie od czasu ekscytującego spotkania z ”dwujęzycznym” bohaterem. Mama Tegana twierdzi, że ma nadzieję, że film zainspiruje innych do kontaktu z niewerbalnymi dziećmi.Tegan5

„Rozmawiaj z nimi, rozmawiaj ze wszystkimi dziećmi. Jeśli widzisz dziecko na placu zabaw, które różni się od innych, jest na wózku inwalidzkim lub nie mówi… ono po prostu chce być twoim przyjacielem” – nalega Amy.

Uwielbiamy patrzeć, jak nasi bohaterowie robią coś wspaniałego dla ludzi, których chronią i którym służą. Świetna robota, poruczniku Rheault!

Zobacz strażaka mówiącego do Tegana w języku migowym:

Zobacz także – Podczas kąpieli zobaczyła, że coś rusza się w wodzie. Na początku pomyślała, że to rekin, ale po chwili zorientowała się, że to coś o wiele bardziej przerażającego!


loading...
loading...


Aktualizacja: 12 lutego 2019