Mały pitbull ze zdeformowanym ciałem miał żyć tylko 3 lata. W nowym domu pokazał, że wszyscy się mylili!
Średnia 5 (100%) 1 głosy(ów)

Ernie Altamirano z Long Island w stanie Nowy Jork postanowił adoptować szczeniaka ze schroniska. Wybór padł na małego pitbulla, który otrzymał imię Sassy.
opowiastki
Sassy nie miała domu najprawdopodobniej z powodu swojej choroby – od urodzenia zmagała się z licznymi deformacjami, a długość jej życia szacowana była na maksimum 3 lata.

W wyniku złej hodowli suczka urosła tylko do około jednej czwartej wielkości normalnego pitbula. Ma także zakrzywione, skręcone kończynki; zniekształcone, płaskie stopy i język, który nie mieści się całkowicie w jej ustach. Ma również trudności z poruszaniem się i oddychaniem.
opowiastki

Wbrew temu, co weterynarze mówili na temat długości życia, Sassy skończyła 3 lata.
opowiastki
Inbredowanie to okropna praktyka, która powoduje wrodzone deformacje i upośledzenia u psów, wszystko w imię tworzenia ras „czystych”. Hodowcy chcą osiągnąć w ten sposób pewne pożądane cechy u czworonogów, jednak w zamian może to również prowadzić do wad genetycznych, które poważnie ograniczają zdrowie zwierzęcia.

Najczęściej psy takie jak Sassy mają trudniejsze życie i zmniejszone szanse na znalezienie kochającego domu. W najgorszym przypadku zostają poddane eutanazji ze względu na ich „niepożądany” status.
opowiastki
Jednak Ernie nie był zniechęcony. Natychmiast zakochał się w karłowatej pitbullce i zabrał ją do domu, gdzie poznała swoją nową rodzinę – w tym nowych towarzyszy zabaw: Chiqui i Dolly- dwa inne niepełnosprawne psy mężczyzny.
opowiastki
Nowe życie miało duży wpływ na Sassy i ogromnie ją zmieniło. Jest tak szczęśliwa, że prawie zapomniała o swoich wadach.
opowiastki
Sunia co prawda nie może biegać tak, jak inne psy, ale o dziwo, kiedy chce może poruszać się dość szybko. Nie biegnie zbyt długo, ale gdy to robi, Altamirano mówi, że jest to imponująca prędkość.

Uspołecznienie również przychodzi jej naturalnie i pomimo swoich niewielkich rozmiarów, nie jest ona zastraszana przez duże psy.

Ernie
Pomimo tego, że nie dawano jej szansy na dłuższe życie, Sassy ma dziś 4 i pół roku i nadal świetnie sobie radzi!

Mamy nadzieję, że nadal będzie oszukiwać i zawstydzać wszystkich pesymistów, a także otoczona przez kochającą rodzinę, pozostanie zdrowa i szczęśliwa!

Źródło: facebook.com littlethings.com

Zobacz także – Nikt nie chciał szczeniaka z rozszczepem wargi. Dziś internet na nim szaleje!


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 kwietnia 2019