UWAGA! Ten artykuł zawiera zdjęcia, które mogą być nieodpowiednie dla niektórych czytelników.

Kiedy wyjeżdżamy na dłuższy czas, nie zawsze mamy możliwość zabrać swojego pupila. W takich sytuacjach oddajemy go w troskliwe ręce odpowiedzialnych ludzi, dopóki nie wrócimy do domu.

Jednak to, co stało się z Otisem-psem z Sydney (Australia) przechodzi wszelkie granice wyobraźni.

Jackson Millan na czas 6-tygodniowej podróży do Brazylii, oddał swoich dwóch czworonożnych przyjaciół (mopsa Otisa i Boksera Zgredka) w ręce profesjonalnego opiekuna zwierząt. Człowiek ten wzbudzał zaufanie i wydawał się być wiarygodny oraz kompetentny. Jackson był pewien, że jego pupile będą bezpieczne i dobrze traktowane.

Jednak nie do końca tak było…

Podczas podróży wielokrotnie prosił opiekuna, by ten przesłał mu zdjęcie psów, ale dopiero po kilku rozmowach wreszcie otrzymał fotografię. Przyglądając się jej, dostrzegł, iż Otis ma ranę wokół szyi, co poważnie go zmartwiło. Kiedy wrócił, jego najgorsze obawy się potwierdziły.

Mops był ranny. Musiał przez całe 6 tygodni nosić ciasną uprząż dla psów, a pas najwyraźniej coraz bardziej wbijał mu się w skórę. Dodatkowo rana była brudna i zainfekowana, a Otis natychmiast trafił pod opiekę weterynaryjną.

Jackson powiedział, że czworonóg jest w ciężkim stanie, a jego rana, która “wygląda jak atak nożem”, nie może być zamknięta, dopóki infekcja nie zostanie wyeliminowana. Potrzebuje intensywnej opieki przez całą dobę. Mężczyzna oczywiście zgłosił nadużycie do RSPCA (Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu Zwierzętom).

15 centymetrowa rana w stanie zapalnym:

Co za straszna męka dla biednego psa. Mamy nadzieję, że Jacksonowi uda się wywalczyć na drodze prawnej swoje racje, a ”opiekun” zostanie pociągnięty do odpowiedzialności tak, że nigdy więcej nie będzie mógł zajmować się zwierzętami.

Źródło: metro.co.uk facebook.com