Mężczyzna wabi mewy na jezdnię, a potem śmieje się, gdy dochodzi do wypadku!
Średnia 3.3 (65.88%) 17 głosy(ów)

Mężczyzna sfilmował, jak wabi mewy na ruchliwą drogę, po czym śmieje się, gdy przejeżdżający samochód uderzył jedną z nich z dużą prędkością.

Mężczyzna zaparkował na poboczu ruchliwej drogi i wyrzucał chipsy przez okno na jezdnię, mówiąc „Nie obchodzi mnie, czy przyjedzie je samochód, obejrzyj to.”

Film nakręcony na Towyn Road w Abergele, w Walii w połowie lipca, pokazuje mewy krążące po niebie, które od czasu do czasu lądują na drogę, by zgarnąć coś do jedzenia. W końcu jeden z ptaków zostaje trafiony przez samochód. Materiał filmowy został opublikowany na Facebooku, a jego autor wręcz płacze ze śmiechu, gdy widzi śmiertelne potrącenie.

Mężczyzna, który udostępnił to w Internecie, powiedział, że nie ma wyrzutów sumienia, ponieważ ptaki kradły mu jedzenie. „Ostrzegłem ich, że się zemszczę” – pisał. Film został usunięty przez Facebooka z uwagi na drastyczne sceny.mewy1

Wszystkie ptaki, ich gniazda i jaja są chronione prawem na mocy Wildlife and Countryside act 1981, co sprawia, że ​​celowe zabijanie lub ranienie jakiegokolwiek dzikiego ptaka jest przestępstwem. Każdy, kto zostanie uznany za winnego na podstawie tego aktu, może zostać skazany na maksymalnie sześć miesięcy więzienia, otrzymać grzywnę lub jedno i drugie.

Pracownik Towarzystwa Zapobieganiu Okrucieństwu Wobec Zwierząt opisał wideo jako „szokujące” i wezwał każdego, kto ma jakiekolwiek informacje o tym zdarzeniu, do zgłoszenia się na policję.

mewy2

„Nie ma absolutnie żadnego uzasadnienia dla takiego zachowania, w którym mewy kuszone są jedzeniem w kierunku niebezpiecznej drogi, a następnie ktoś śmieje się, gdy ptak zostaje poważnie ranny przez szybko jadący samochód. Jesteśmy zszokowani tym materiałem filmowym i prosimy, aby każdy, kto posiada informacje, skontaktował się z nami. Zapewniamy pełną anonimowość.”


loading...
loading...


Aktualizacja: 13 sierpnia 2019