Szukając skrawka cienia, mężczyzna zasypia pod drzewem. Kiedy się budzi i widzi, kto do niego dołączył, jest bardzo zaskoczony!
Średnia 4.5 (90%) 8 głosy(ów)

Dolph Volker od dawna pracuje w Republice Południowej Afryki na rzecz ochrony zagrożonych gatunków, a zwłaszcza gepardów. Latem 2014 i 2015 roku zgłosił się na ochotnika, by pomóc organizacji Cheetah Experience, która specjalizuje się w hodowli tych pięknych kotów, aby zapewnić przetrwanie gatunku. Dolph zawsze był wielkim miłośnikiem cętkowanych drapieżników, a pracując jako wolontariusz przeżył niezwykłe doświadczenie, którego prawdopodobnie nigdy nie zapomni.

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Kiedy Eden zbliżył się do Delpha po raz pierwszy, nikt nie spodziewał się, że to początek wielkiej, silnej przyjaźni.

Pewnego dnia mężczyzna położył się pod drzewem, by poszukać schronienia przed palącym słońcem. Chciał chwilę odpocząć, aż w końcu zasnął. Wtedy gepard bezszelestnie podszedł do niego i po prostu położył się obok.

Kiedy Delph otworzył oczy, początkowo nieco się przestraszył, ale szybko zrozumiał, że Eden na pewno nie chce zrobić mu krzywdy. Od tego czasu wielki kot regularnie przychodził do wolontariusza domagając się głaskania i przytulania. Wkrótce ich spotkania stały się prawdziwym rytuałem i wtedy udało się nagrać fascynujący film.

Mężczyzna opowiada, że okazywanie uczuć przez Edena jest czasami nieco bolesne, aczkolwiek nieszkodliwe. Jak każdy drapieżnik ma ostre pazury, które od czasu do czasu otrą się o skórę Delpha, ale on wie, że cętkowany przyjaciel nie ma złych zamiarów.

”Wielu ludzi widzi gepardy tylko w telewizji, jak gonią swoją ofiarę, biegną z zawrotną prędkością lub spożywają zdobyty posiłek. Chcę, żeby ludzie zobaczyli również ich osobistą stronę. Jestem mile zaskoczony, jak wielka może być ich osobowość. Gepardy nie są uważane za ”społeczne” futrzaki, ale z pewnością pokazują przywiązanie, miłość i uwagę.”-mówi Delph.

Na filmiku wyraźnie słychać mruczenie zadowolonego geparda leżącego na ramieniu ukochanego człowieka. Te koty to najszybsze zwierzęta lądowe na świecie i są znane bardziej jako łowca niż przytulanka. Ale tutaj możemy zobaczyć ich drugą naturę.

Delph i Eden najbardziej lubią spędzać czas na wspólnej drzemce. Nic dziwnego, w końcu od drzemki zaczęła się ich przyjaźń, która trwa do dziś.

Mimo swojego doświadczenia, wolontariusz nigdy nie zapomina, że znajduje się wśród niebezpiecznych drapieżników, ale słodkie mruczenie i bijąca na kilometr zwierzęca miłość są wystarczające, by pozwolić na bliską, ciepłą relację.

Źródło: youtube.com sfglobe.com sun-gazing.com facebook.com

Zobacz także – Młoda kobieta szczerze wyznaje, dlaczego nie może przyjść do pracy. Kiedy szef wysyła jej odpowiedź, jest tak zdziwiona, że musi przeczytać ją dwa razy! oraz Kobieta adoptuje chłopca, a rok później dziewczynkę. Poznaje szokujące odkrycie o dzieciach!


loading...
loading...


Aktualizacja: 6 czerwca 2019