Morgan Freeman zamienia 124-hektarowe ranczo w raj dla pszczół! WSPANIAŁA INICJATYWA!
Średnia 4.9 (98.33%) 12 głosy(ów)

W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci rolnicy i naukowcy zaobserwowali dramatyczny spadek populacji pszczół na świecie. Tracimy pszczoły z powodu zmian klimatycznych, pestycydów i ogólnego zmniejszenia ich naturalnych siedlisk. Są ludzie, którzy nie mogą po prostu stać i milczeć. Walczą o pszczoły oraz próbują chronić je na wszelkie możliwe sposoby. Jednym z takich ludzi jest znany aktor Morgan Freeman.

Podziwiamy sposób, w jaki nasz ulubiony aktor próbuje uratować pszczoły, i oto jak to robi:

Morgan Freeman próbuje powstrzymać spadek populacji pszczół, przekształcając swoje ranczo w raj dla pszczół.Morgan Freeman1

Aktor po raz pierwszy zainteresował się pszczelarstwem już w 2014 roku, podczas gdy w USA miało miejsce masowe wymieranie pszczół. Od tego czasu Morgan kupił ponad 26 uli pszczelich i postawił je na swoim ranczu o powierzchni 120 hektarów, które stało się rajem dla pszczół z koniczyną, drzewami magnolii i kwitnącej lawendy.

Morgan Freeman2

Mężczyzna dołączył do globalnego ruchu na rzecz ochrony pszczół i nadal podnosi świadomość, mówiąc ludziom, jak ważne jest utrzymanie pszczół przy życiu.
„Istnieje wspólny wysiłek na rzecz przywrócenia pszczół na planetę … Nie zdajemy sobie sprawy, że są one podstawą, jak sądzę, wzrostu planety, roślinności” -powiedział Freeman w jednym z wywiadów.Morgan Freeman3

Dlaczego tak ważne jest, aby pomóc pszczołom przetrwać?Morgan Freeman4

Dzikie i domowe pszczoły miodne wykonują około 80% zapylania na świecie. Wyobraź sobie: jedna kolonia pszczół może zapylać około 300 milionów kwiatów dziennie. Pszczoły zapylają większość owoców, orzechów i warzyw, które jemy, a bez tych niesamowitych owadów ludzie jako gatunek staną na skraju wymarcia. Szerokie wykorzystanie chemikaliów, zmiana klimatu i zmniejszenie naturalnego siedliska pszczół powodują spadek ich populacji i nadszedł czas, abyśmy zaczęli działać – razem i indywidualnie.

Każdy z nas może zrobić, co w naszej mocy, aby ocalić te cenne owady.Morgan Freeman5

Główne kroki w kierunku walki z globalnym wymieraniem pszczół, podobnie jak zakaz stosowania pestycydów zabijających pszczoły, są podejmowane na wysokim poziomie, ale są też rzeczy, które każdy z nas może zrobić.

Skutecznym sposobem na ożywienie lokalnych populacji pszczół jest zasadzenie kwiatów, na naszych podwórkach i w ogrodach, takich jak echinacea, krokus, hiacynt, nagietek i inne. Bardziej innowacyjny pomysł sugeruje założenie „ Bee Brick ”, który będzie służył jako samodzielny dom pszczół w twoim ogrodzie.

Czy wiesz, że pszczoły są narażone na śmierć? Czy myślisz, że możesz zrobić coś, aby pomóc im przetrwać?

Zobacz także – 28 zdjęć potwierdzających to, że bycie mamą to najważniejsza praca na świecie!


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 czerwca 2019