Pracownicy szkockiego szpitala napisali poruszający list w imieniu noworodka. Każdy rodzic powinien to przeczytać!
Średnia 4.5 (90%) 4 głosy(ów)

Teoretycznie wszyscy przyszli rodzice wiedzą, że ich życie po porodzie całkowicie się zmieni. Są przygotowani na płaczące dziecko, trwałe pozbawienie snu i nieznany dotąd chaos w domu. Jednak teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką.

Personel oddziału położniczego w szkockim szpitalu napisał wzruszający list z perspektywy noworodka:
opowiastki

”Droga Mamo, drogi Tato,
Proszę, zachowaj ten list ode mnie, aby móc go przeczytać, gdy będzie Ci ciężko, lub źle się poczujesz.
Proszę, nie oczekuj ode mnie zbyt wiele jako od noworodka i zbyt wiele od siebie jako rodzica. Daj nam obojgu sześć tygodni jako prezent urodzinowy. Sześć tygodni zajmie mi rozwijanie, rozwijać, dojrzewanie i stanie się bardziej stabilnym i przewidywalnym. Sześć tygodni dla Ciebie, aby się zrelaksować i zregenerować siły.
Proszę nakarm mnie, kiedy jestem głodny, bo w brzuchu mam nie znałem głodu, a czas był dla mnie obcym słowem.
Przytulaj, całuj, dotykaj i głaszcz mnie. W łonie matki nigdy nie byłem sam.
Wybacz mi, że dużo płaczę. Nie jestem tyranem, który chce zrujnować Ci życie, ale to jedyny sposób, żeby Ci powiedzieć, że nie czuję się dobrze. Proszę przetrwaj to, a wkrótce, kiedy będę trochę starszy, będę płakał mniej.
opowiastki
Proszę, poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, kim jestem, jak różnię się od Ciebie i ile mogę wnieść do Twojego życia. Patrz na mnie uważnie, a ja powiem ci, które rzeczy sprawiają, że łagodnieję, pocieszają mnie i cieszą.
Poświęć czas, by dowiedzieć się, co jest dla mnie dobre. Obserwuj mnie, by przekonać się co mnie uspokaja, pociesza i sprawia radość.
Pamiętaj, że jestem odporny i potrafię poradzić sobie ze wszystkimi błędami, które popełniasz, ponieważ tak długo, jak robisz to z miłością, nic złego nie może mi się przydarzyć.
Proszę, nie rozczaruj się, kiedy nie jestem idealnym dzieckiem, którego się spodziewałeś, ani gdy Ty nie jesteś idealnym rodzicem.
Proszę dbaj o siebie: jedz zdrowo, odpoczywaj i ćwicz, byś miała cierpliwość i energię, kiedy się mną opiekujesz. Lekarstwem na niespokojne dziecko jest spokojny rodzic.
Zadbaj o swój związek. Spójność rodziny jest najważniejsza.
Zatrzymaj mój obraz w pamięci. Będę taki tylko przez krótką chwilę, choć teraz wydaje Ci się, że tak będzie zawsze. Może właśnie wywróciłem Twoje życie do góry nogami, ale pamiętaj, że wkrótce powróci do normalności.
Naciesz się mną – już nigdy nie będę taki mały!”
Pracownicy
Pracownicy szpitala mają nadzieję, że ten list trafi do jak największej ilości świeżo upieczonych rodziców i pomoże radzić sobie z codziennymi obowiązkami z nową motywacją. Nikt nie jest idealny, ani dziecko, ani rodzice, ale najważniejsza jest wzajemna miłość, a wszystko stanie się o wiele łatwiejsze!

Źródło: babyology.com

Zobacz także – Kiedy 8-letni chłopiec przybył do szkoły, miał sople lodu zamiast włosów. Jego warunki życia złamią Twoje serce… oraz Musiała pożegnać męża z zespołem Downa. Byli razem 25 lat!


loading...
loading...


Aktualizacja: 29 maja 2019