Narkoman kradnie jej portfel z torebki. 5 lat później kobieta otrzymuje od niego list…
Średnia 4.5 (90%) 2 głosy(ów)

Portfele większości ludzi są pełne cennych rzeczy, których nie chcemy stracić, od gotówki i kart kredytowych, poprzez karty podarunkowe i dokumenty.

Każdy, kto kiedykolwiek zgubił portfel wie, co to oznacza.  To nie tylko gotówka, której prawdopodobnie już nie odzyskasz, ale musisz zablokować też wszystkie swoje karty kredytowe, udać się do urzędu po nowy dowód i prawo jazdy. Wszystko to wiąże się z utratą czasu i nerwów.
opowiastk
Pięć lat temu pewnej kobiecie skradziono portfel z torebki. Po tym czasie w jej biurze pojawił się dziwny list.
Wewnątrz koperty znalazła wiadomość i siedem banknotów dwudziestodolarowych. Kiedy przeczytała list, była w szoku:
torebki

 

„Około 5 lat temu zrobiłem coś bardzo okropnego, ukradłem twój portfel z twojej torebki. Byłem uzależniony od narkotyków i chciałem wziąć pieniądze od tego, kogo mogłem. Nawet cię nie znałem, wybrałem cię i zrobiłem to. Wziąłem kartę kredytową i gotówkę, a portfel wyrzuciłem do kosza na śmieci obok sklepu.

Niedługo potem wylądowałem w zakładzie leczniczym. Od 4 lat jestem czysty i niedawno znalazłem twoją kartę w torbie ze starymi rzeczami. Sprawdziłem jak się nazywasz i dowiedziałem się, gdzie pracujesz. Więc jestem tutaj.
Nie potrafię wyobrazić sobie frustracji i rozpaczy, przez które przechodziłaś, nie wspominając o całym czasie i wysiłku szukania tego i otrzymywania nowych dokumentów. To, co zrobiłem, jest niewybaczalne, ale chciałbym ci za to ofiarować małą sumę pieniędzy.

Nigdy więcej nie zranię nikogo w ten sposób i będę żył uczciwie.
Życzę ci szczęścia, dobrobytu i dobrego zdrowia. „

Osoba, która napisała ten list, znajduje się obecnie na lepszej ścieżce. Po tylu latach wciąż odczuwała potrzebę zadośćuczynienia za kłopot, jaki spowodowała poprzez swój nałóg.
Proszę podziel się tą historią ze znajomymi na Facebooku, aby przypomnieć wszystkim, że nigdy nie jest za późno na przeprosiny i naprawę błędów.

Źródło: pixabay.com reddit.com

Zobacz także – Rodzice odłączyli 2-letnią córkę od maszyn podtrzymujących życie. Dziś apelują do wszystkich, jak ważne jest dawstwo narządów! oraz Chcesz odzyskać zgubiony portfel? Wystarczy JEDEN trik!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019