Była tak wycieńczona, że nie miała siły nawet wstać. Jednak na widok ratownika zrobiła coś cudownego!
Średnia 4 (80%) 2 głosy(ów)

Niestety, chore i głodne zwierzęta są powszechnym widokiem na ulicach miasta Udaipur, w stanie Radżastan w Indiach. Na szczęście ich cierpienie nie zawsze jest akceptowane jako „normalne”.

Bezdomna młoda sunia miała szczęście, że lokalni mieszkańcy z jej okolicy znali ją z widzenia i nie odwracali wzroku, gdy była w potrzebie.

Pewnego dnia, kiedy znaleziono ją ranną na poboczu drogi, współczujący ludzie natychmiast wezwali organizację zajmującą się dobrostanem zwierząt – Animal Aid Unlimited. Kiedy wolontariusze przybyli na miejsce, zastali szokujący widok.
opowiastki

Sunia była wycieńczona do tego stopnia, że nie miała nawet siły, by wstać. Jednak gdy ratownicy ostrożnie do niej podeszli, nie okazała strachu ani agresji, ale merdała ogonem i spojrzała na ludzi z ufnością.
opowiastki
Obrońcy praw zwierząt delikatnie podnieśli półżywe zwierzę i jak najszybciej zawieźli je swoim lekarzom. Natychmiast dostrzegli, na co cierpiała: miała chorobę wirusową, która dotyka przede wszystkim psy młodsze niż sześć miesięcy. Choroba ta atakuje narządy, szpik kostny i węzły chłonne i może szybko zabić.
opowiastki
Weterynarze z Animal Aid Unlimited natychmiast zaczęli leczenie podając antybiotyki, ale nie byli pewni, czy ich pacjentka przeżyje. Ale ona pokazała wszystkim, że wola walki potrafi zdziałać cuda. Po zaledwie kilku dniach intensywnej terapii odzyskała siły na tyle, by wstać i ponownie podjąć ostrożne kroki. Po dwóch tygodniach została w pełni wyleczona, chodząc, bawiąc się i przytulając swoich ratowników przy każdej okazji.
Animal Aid Unlimited
Całą historię można obejrzeć tutaj:

Przy odrobinie szczęścia organizacja znajdzie kogoś, kto przyjmie ją i da bezpieczny dom. Do tego czasu sunia cieszy się życiem wśród ludzi i często macha ogonem – ale teraz z dużo większą siłą i radością.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli i otoczyli opieką to biedne, niewinne zwierzę. Oni przywracają wiarę w człowieka!

Źródło: youtube.com

Zobacz także – Ojciec bierze w ramiona swoją umierającą córeczkę i tańczy z nią ostatni raz. Poruszające nagranie!

oraz Dziadkowie, którzy opiekują się swoimi wnukami żyją dłużej! Są dowody!


loading...
loading...


Aktualizacja: 28 maja 2019