Nie może podnieść rąk ani głowy, ale mimo to maluje najpiękniejsze obrazy! Zobacz jej imponujący talent!
Średnia 4.6 (92.73%) 11 głosy(ów)

Jeśli ktoś rodzi się ze szczególnym talentem, nic jest jest w stanie tego ograniczyć, a najlepszym tego przykładem jest z pewnością Ekaterina Borodulkina z Moskwy.

Kiedy dziewczynka miała zaledwie 3 miesiące, pokazały się pierwsze objawy strasznej choroby-dystrofii mięśni. Zaburzenia wrodzone stanowią połączenie wielu wad genetycznych, które uniemożliwiają produkcję niektórych białek odpowiedzialnych za rozwój mięśni.
opowiastki

Tak więc Ekaterina może poruszać się tylko w nieznaczny sposób. Nie może biegać, a nawet podnieść rąk. Rodzina robi wszystko, co w ich mocy, by ułatwić jej życie, ale dla wszystkich każdy nowy dzień jest wyzwaniem.

Jednak jest coś, co przynosi pocieszenie, nadzieję i spokój: to pasja dziewczynki, która nie może być powstrzymana przez żadną chorobę: mała Rosjanka uwielbia malować.
opowiastki
Nie jest w stanie samodzielnie podnieść głowy ani rąk, ale leżąc na boku trzyma pędzel i maluje najpiękniejsze obrazy.
opowiastki
Ona jest tak utalentowana, a jej prace tak dobre, że w 2015 roku 24 obrazy młodej artystki zostały wystawione w galerii sztuki w Wilnie.
opowiastki
Ekaterina jest regularnie leczona przez specjalistów we Francji, aby powstrzymać dalsze zmniejszanie się mięśni i ułatwić codzienność. Specjalny gorset pozwala jej siedzieć pionowo i obsługiwać elektryczny wózek inwalidzki. Może też poruszać się poza domem i prowadzić aktywne życie.
Ekaterina

 

”Czasami jestem smutna, kiedy myślę o tym, jak to jest móc skakać i biegać, ale kiedy moi przyjaciele są ze mną, szybko zapominam o smutku.”-mówi.

Tutaj możesz zobaczyć Ekaterinę, tworzącą cudowne prace:

To bardzo silna dziewczynka z ogromnym talentem! Być może o jej dziełach usłyszy kiedyś cały świat…

Tego życzymy jej z całego serca!

Źródło: facebook.com facebook.com youtube.com boredpanda.com

Zobacz także – Ma 17 lat i… siedmioro dzieci! Ponadto ojcami są trzej różni mężczyźni! oraz Zamierzasz niedługo kupić choinkę na Święta? Uważaj na kleszcze!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019