Nie przyjęli jej do przedszkola, ponieważ może przestraszyć inne dzieci!
Średnia 2.6 (52%) 10 głosy(ów)

Matka opisała, jak powiedziano jej, że jej córka nie może chodzić do lokalnego przedszkola, ponieważ może przestraszyć inne dzieci.

Sofya Zakharova urodziła się ze zdeformowaną czaszką, a jej rodzicom powiedziano, że powinna przejść operację, zanim złożą wniosek o miejsce w przedszkolu. Operacja dziewczynki została opóźniona, a specjaliści ostrzegali, że jeśli nie będzie miała kontaktu z innymi dziećmi, wpłynie to negatywnie na jej rozwój. Rodzice Svetlana i Rasul, mieszkającą wraz z córką w wiosce Alatany w Baszkortostanie (Rosja). Obecnie nie wiadomo, jaki jest stan dziewczynki.przedszkola1

Para mieszka w domu, w którym nie ma wody ani ogrzewania, ponieważ piec jest zepsuty, a gaz został odłączony. Rodzice nie otrzymują też żadnych świadczeń rentowych dla córki.

Matka przytacza słowa, które usłyszała od dyrekcji przedszkola: „Najpierw musisz zorganizować operację, aby mogła pójść do przedszkola jak zwykłe dziecko”.przedszkola2

Psycholog edukacyjny Ekaterina Belan powiedziała: „Im szybciej doświadczy interakcji, tym łatwiej będzie jej poradzić sobie z warunkami, w których żyje i rośnie. Im więcej kontaktu z rówieśnikami, tym łatwiej będzie jej zaakceptować to, jak wygląda”.


przedszkola3
Do sprawy włączyli się teraz prokuratorzy i zastanawiają się, dlaczego lekarze nie operowali jeszcze Sofyi oraz rozpatrują sprawę za odmowę jej przyjęcia do przedszkola. Szef Republiki Baszkortostana Radiy Chabirow powiedział: „Rozumiem, że gdyby nie interwencja fundacji charytatywnej, nie byłoby żadnych spotkań w tej sprawie. Jest już jasne, że prawa dziecka i rodziców zostały naruszone, a teraz zostanie przeprowadzona odpowiednia ocena prawna.”

Ta dziewczynka powinna mieć takie same prawa, jak inni! Dyskryminacja przez wygląd jest okropna, a dyrekcja przedszkola powinna się wstydzić!


loading...
loading...


Aktualizacja: 26 września 2019