Niedźwiedzica czekała 30 lat na kogoś, kto ją ocali. Zobacz moment, kiedy wychodzi z brudnej klatki, która służyła jej za dom!
Średnia 4.3 (86.67%) 6 głosy(ów)

Fifi to przedstawicielka niedźwiedzia syryjskiego, a jej życie było bardzo trudne. Pierwsze 10 lat spędziła w rozpadającym się zoo w Pensylwanii, gdzie była zmuszana do wykonywania różnych sztuczek, ku uciesze zwiedzających. Potem, kiedy w 1995 roku zamknięto zoo, ona i trzy inne niedźwiedzie trafiły do małych klatek. Przez następne dwie dekady, nie widziały nic poza brudnymi i zardzewiałymi kratami.
opowiastki
Jednak w 2015 roku coś wreszcie się zmieniło. O Fifi i jej towarzyszach niedoli usłyszała międzynarodowa organizacja PETA walcząca o prawa zwierząt. Wolontariusze zabrali niedźwiedzie do Rezerwatu dla Dzikich Zwierząt w Colorado, gdzie zaczęły nowe, lepsze życie.
opowiastki
Pomimo, iż Fifi była już bezpieczna, trzy dekady stania na betonowej płycie-bez szans na wędrówkę, wspinaczkę lub pływanie sprawiły, iż początkowo była wycofana i zdezorientowana.
opowiastki

Ratownicy odkryli też ciężkie, nieleczone zapalenie stawów na tylnych łapach i zauważyli, jak ich podopieczni kołyszą się w przód i w tył, co było oznaką stereotypowego zachowania, które zwierzęta wykorzystują do radzenia sobie ze stresem.
opowiastki
Być może najgorszą rzeczą było to, iż Fifi nigdy nie pozwolono na hibernację, a to bardzo ważny naturalny rytuał dla niedźwiedzi. Brak zimowego snu jest niezwykle szkodliwy dla zdrowia i dobrego samopoczucia.
opowiastki
Po przybyciu do rezerwatu, Fifi i trzy inne uratowane niedźwiedzie po raz pierwszy w życiu otrzymały odpowiednią dietę, miały wielki obszar do biegania i wreszcie poczuły trawę pod stopami-to wszystko, co powinny mieć przez poprzednie 30 lat.
opowiastki

opowiastki
Po kilku miesiącach widać było już ogromne zmiany. Fifi stała się silniejsza i pewniejsza siebie. Jej oczy, niegdyś smutne i zagubione- pojaśniały, a futro stało się grube i lśniące.

Udało jej się również zasnąć, co wymaga instynktownego długotrwałego wysiłku, którego nie mogła osiągnąć, kiedy domem była betonowa płyta.
opowiastki

opowiastki
Po dziesięcioleciach nasza niedźwiedzia bohaterka w końcu zaczęła normalnie żyć. Cieszymy się i mamy nadzieję, iż organizacja pomoże jeszcze wielu innym, potrzebującym zwierzętom.
opowiastki

Fifi
Poniżej można zobaczyć nagranie z momentu uwolnienia:

Źródło: thedodo.com

Zobacz także – Kiedy była dzieckiem marzyła, by zobaczyć kolibra. Teraz każdego dnia odwiedza ją ponad 200 tych przepięknych ptaków!


loading...
loading...


Aktualizacja: 6 czerwca 2019