Niewidomy mężczyzna wchodzi do pociągu z psem przewodnikiem. Jest w szoku, jak traktują go inni pasażerowie…
Średnia 4.8 (96.67%) 6 głosy(ów)

Osoby niepełnosprawne nie mają łatwego życia. Mimo że wiele stacji, lotnisk i budynków użyteczności publicznej zostało dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, na przykład użytkownicy wózków inwalidzkich lub osoby niedowidzące nadal potrzebują wsparcia ze strony innych ludzi.

Niestety, dla wielu ludzi to nie ma znaczenia

Niestety, dla wielu ludzi to nie ma znaczenia, jak donosi Amit Patel. 37-letni Brytyjczyk oślepł w 2012 i od tego czasu polega na swoim przewodniku Kika. Były lekarz często podróżuje po Londynie i wciąż spotyka bardzo nieprzyjazne osoby. Czasami sytuacja jest tak stresująca, że mężczyzna jest bliski łez, jak w tym roku 27 marca.

Amit chciał jechać pociągiem z New Eltham do Waterloo East Station. Oczywiście towarzyszył mu pies przewodnik.

„W strugach deszczu dotarliśmy do końca platformy i weszliśmy do przedziału. Chociaż głośno wydałem polecenie mojemu psu „Znajdź miejsce!”, nikt z pasażerów się nie ruszył i nie zaproponował mi miejsca „– napisał Amit na Twitterze. „Musiałem stanąć plecami do drzwi, uważając, aby się nie poślizgnąć, ponieważ cała podłoga była mokra.’

Ale nie tylko Amit miał trudności

Ale nie tylko Amit miał trudności z tą sytuacją. Dla Kiki też nie była łatwa. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ta suczka wykonuje bardzo odpowiedzialną pracę opiekując się niewidomym właścicielem.

„Niestety, każdego dnia jesteśmy ignorowani, gdy prosimy o miejsce. Wczoraj byłem bardzo zdenerwowany, ponieważ podłoga była śliska, a Kika przesuwała się tam iż powrotem. Najwyraźniej bardzo się martwiła. Czułem się taki bezużyteczny’‚– pisze mężczyzna.

”Ludzie są tacy samolubni. Kiedy ktoś potrzebuje pomocy, większość udaje, że tego nie widzi. To było przykre, kiedy szukałem czegoś, czego mógłbym się chwycić, a nikt mi nie pomógł. Martwiłem się o Kikę, żeby nic się jej nie stało. Ludzie natomiast podeptali jej ogon. Ta sytuacja doprowadziła mnie do łez. Życie niepełnosprawnego nie jest proste.”-dodaje.

Amit regularnie publikuje zdjęcia i nagrania wideo z kamery, którą umieszcza na psie, aby uświadomić ludziom pracę psów przewodników.

Gdyby wszyscy bardziej zadbali o osoby niedowidzące, takie jak Amit, można by uniknąć podobnych sytuacji.

Źródło: au.news.yahoo.com

Zobacz także – Zajmuje to zaledwie kilka minut, a może uratować życie Twojego dziecka. Koniecznie zobacz, na co wpadła pewna mama! oraz Znalazł pięć wiewiórek związanych ze sobą ogonami! Reakcja była natychmiastowa!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019