O. Rydzyk poprosił wiernych o 5 mln zł na nowy wóz! „Ofiary składajcie w małych kopertach”
Średnia 3.7 (74.12%) 17 głosy(ów)

Ojciec Tadeusz Rydzyk poprosił na antenie Radia Maryja o datki. Tym razem chce zebrać aż 5 milionów złotych. Toruński redemptorysta potrzebuje ich, aby uregulować kredyt zaciągnięty na zakup nowego wozu transmisyjnego dla telewizji Trwam.

Ojciec Tadeusz Rydzyk wygłosił na antenie apel, aby jak najwięcej osób zjawiło się 13-14 lipca na Jasnej Górze w Częstochowie.

„Idziemy przepraszać za wszystkie przeciw Panu Bogu i naszej Królowej zniewagi, bluźnierstwa i świętokradztwa, jakich w naszej Ojczyźnie nie było nawet w czasach ateizmu komunistycznego. Przybywajcie osobiście, w grupach zorganizowanych i indywidualnie, różnymi środkami lokomocji. W domach niech zostaną tylko chorzy”

rydzyk1

Po zaproszeniu wszystkich słuchaczy, redemptorysta poinformował wiernych, że na Jasnej Górze odbędzie się poświecenie nowo zakupionego samochodu transmisyjnego dla telewizji Trwam. Dodał, że stary wóz miał już bardzo stare i wyeksploatowane wyposażenie, był z 2003 roku i ponad 700 tys. km na liczniku.

„Dotychczasowy ma już 16 lat i przynajmniej 700 tys. km przebiegu. Wyposażenie do transmisji jest już bardzo zużyte. Samochód z wyposażeniem do transmisji kosztuje ponad 5 mln zł. To są duże pieniądze. To bardzo dużo dla nas, ale taniej już nie da się zrobić czegoś takiego. Na ten samochód musieliśmy wziąć pożyczkę”

Ojciec Rydzyk na koniec poinstruował wiernych jak mają wyglądać datki oraz gdzie można je zostawiać.rydzyk2

„Te ofiary składamy w małych namiotach pomiędzy namiotami Fundacji „Nasza Przyszłość”, w małych kopertach, podpisanych imieniem, nazwiskiem i adresem dla podziękowania – równocześnie zaznaczenia, że ofiara doszła. Wkładamy je do skarbon dostosowanych do małych, a nie wielkich kopert. Nie wielkie koperty. Tej wielkiej koperty nie da rady włożyć do takiej skarbony, a nie chcielibyśmy, aby to było gdzieś z boku. Niech się to nigdzie nie zapląta. Niech dotrze pod właściwy adres”


loading...
loading...


Aktualizacja: 11 lipca 2019