Tak zachowują się polscy kierowcy! O WŁOS OD TRAGEDII! [WIDEO]
Średnia 3.6 (71.43%) 14 głosy(ów)

Na polskich drogach każdego dnia ginie masa niewinnych osób tylko dlatego, że niektórym kierowcom brakuje rozsądku, odpowiedzialności i wyobraźni podczas prowadzenia samochodu.

Od kolejnej tragedii było już o włos i tylko łut szczęścia do niej nie doprowadził. Wszystko zarejestrowała kamera samochodowa umieszczona w autobusie:

Kierowca szczecińskiej komunikacji miejskiej zatrzymuje autobus obok przystanku. Kierowcy jadący za nim kolejno zaczynają go wymijać. Jednak tak się składa, że tuż za przystankiem znajdują się przejście dla pieszych, a pasy ruchu oddziela podwójna linia ciągła.

Była to bardzo niebezpieczna sytuacja, jednak mimo to kierowcy decydują się na ryzyko i nikt nie czeka, aż autobus ruszy i będzie można go w dogodnym miejscu wyprzedzić.

W pewnym momencie na pasy wchodzą przechodnie i (czego nie widać na nagraniu) w ostatniej chwili zatrzymuje się kierowca busa, który również podjął się manewru wymijania autokaru.ciągła linia1

Jakby tego było mało, już kilka sekund później doszłoby do zderzenia czołowego z kierowcą nadjeżdżającym z przeciwka, który zjechał na chodnik, by uniknąć zderzenia z tymże busem.

Nagranie zostało przekazane na policję, a kierowcy zapewne otrzymają mandat za wyprzedzanie na przejściu i przejeżdżanie przez ciągłą linię.


loading...
loading...


Aktualizacja: 9 lipca 2019