Bogaci rodzice oddzielają swoje dzieci od biednych uczniów. To, co robi ten ojciec jest NIESAMOWITE!
Średnia 4.7 (93.33%) 12 głosy(ów)

Cała sytuacja miała miejsce w zwykłej publicznej szkole, w której uczyły się dzieci zarówno z bogatszych, jak i biedniejszych rodzin.

„Mój przyjaciel jest właścicielem dobrze prosperującej firmy, ale nie ma w zwyczaju afiszować się swoim majątkiem. Mieszka w zwyczajnym domu po rodzicach, nosi proste ubrania, jeździ starszym samochodem, choć stać go na model z najwyższej półki.”

Szkoła do której uczęszcza jego dziecko jest w dość opłakanym stanie, nie jest odpowiednio dofinansowana, więc brakuje pieniędzy na najpotrzebniejsze rzeczy, w tym także na ławki dla uczniów. Ławki w których siedzą dzieci są bardzo stare i zniszczone, ogólny ich wygląd przypomina lata 80-te.uczniów1

Grupa rodziców postanowiła pomóc szkole i zakupić nowe ławki dla dzieci, każdy dla swojego dziecka. Cześć rodziców (ta bogatsza) zgodziła się na ten pomysł, lecz reszty po prostu nie było stać na taki wydatek i postanowili, że nie zaangażują się.

Mój przyjaciel zaproponował, aby wszyscy rodzice dołożyli ile mogą i razem zakupią ławki dla pozostałych uczniów. Jednak usłyszał sprzeciw:

„Dlaczego mamy kupować z naszych pieniędzy ławki dla tych co nie mają? – Jak ich nie stać to niech siedzą w starych.”

W rezultacie mój przyjaciel odmówił zakupu ławki dla swojego dziecka. Według niego doprowadziłoby to do podziału klasy na „gorszych” i „lepszych”, nie mógł się na to zgodzić.

Mimo to grupa bogatszych rodziców kupiła ławki dla swoich dzieci.

Po przyjściu do szkoły dzieci zobaczyły, że nowe ławki z krzesełkami są ustawione z przodu klasy, a stare z tyłu pod ścianą. Od teraz klasa wyglądała jakby uczyły się w niej dzieci „lepsze i gorsze”

Rodzice bogatszych dzieci z dumą obserwowali jak ich pociechy siedzą na lepszych miejscach i są oddzieleni od biedniejszych.

Kiedy mój przyjaciel zapytał czy nie widzą w tym niczego niewłaściwego otrzymał odpowiedź:

„Niczego! Możemy sobie pozwolić!”

Ten stan trwał jednak tylko jeden dzień

Następnego dnia uczniowie, którzy przyszli do szkoły, znaleźli na miejscu starych zniszczonych ławek super nowoczesne i najdroższe na rynku ławki z krzesełkami.uczniów2

Gdy rodzice bogatszych dzieci zobaczyli nowy nabytek, od razu zaczęli krzyczeć, że to niesprawiedliwe, że to dyskryminacja, że ich dzieci siedzą w gorszych ławkach, że wszyscy powinny mieć jednakowe.

Wtedy do klasy wszedł mój przyjaciel z uśmiechem na ustach, a po chwili jeden z rodziców pyta go: „Ty to zrobiłeś?” odpowiedział: „Tak, przecież nie przeszkadzało Wam to, że jedni będą mieli lepsze ławki, a drudzy gorsze…”

Co sądzisz o zachowaniu mężczyzny, który kupił ławki dla biedniejszych dzieci?


loading...
loading...


Aktualizacja: 1 sierpnia 2019