Od ponad wieku ludzie przynoszą patyki na grób tego psa!
Oceń ten post

Cmentarz Green-Wood w Nowym Jorku jest miejscem spoczynku wielu znanych artystów i muzyków. Zwiedzający często oddają hołd tym, których podziwiają, pozostawiając kwiaty w pobliżu ich nagrobków. Jednak jest tam jeden szczególny grobowiec, który wydaje się być odwiedzany częściej niż inne.

Na rogu alei Sycamore i Greenbough, znajduje się brązowy posąg psa Rexa, który zmarł ponad sto lat temu. Przez lata ludzie zbierali i zostawiali kije w pobliżu jego kamiennych łap, ale w ostatnich miesiącach ta kolekcja znacznie się rozrosła.2

Rex był wiernym towarzyszem Johna E. Stowa, jednego z czołowych nowojorskich handlarzy owocami, który zmarł w 1884 r. Cmentarz o powierzchni 478 akrów stał się popularnym miejscem eksploracji podczas pandemii COVID-19, ponieważ oferuje przestrzeń dystansu społecznego. Ze względu na znakomitą lokalizację Rexa przechodnie mogą go łatwo znaleźć i oddać szacunek „grzecznemu chłopcu”, zostawiając jeden lub dwa patyki.3

„Znajduje się tuż pod drzewem, a wokół jest dużo patyków” – mówi Stacy Locke, kierownik ds. Komunikacji na cmentarzu Green-Wood.
”Ludzie zostawiają kije na jego łapkach. Ktoś też kiedyś zostawił zdjęcie psa, może swojego małego zwierzaka, który odszedł, jakby chciał powiedzieć: ” Rex, zaopiekuj się moim maleństwem”

4

To zdjęcia, które wprowadzają trochę ciepła do naszych serc w tym strasznym okresie pandemii!


loading...
loading...


Aktualizacja: 5 listopada 2020