Rodzice odłączyli 2-letnią córkę od maszyn podtrzymujących życie. Dziś apelują do wszystkich, jak ważne jest dawstwo narządów!
Średnia 4.7 (93.33%) 6 głosy(ów)

Jednym z tematów, który wciąż dzieli ludzi, jest dawstwo narządów. Czy zgodziłbyś się oddać swoje narządy innym w przypadku Twojej śmierci? Chociaż większość osób pozytywnie odnosi się do tego typu darowizny, to wielu wciąż boi się nosić ze sobą oświadczenie woli.

Ale co by było, gdybyś mógł uratować życie małego dziecka, dla którego świat stoi otworem?
opowiastki
Adalynn Grace Rogers z Arlington (USA) urodziła się w styczniu 2016 r. z zespołem niedorozwoju lewego serca. Wiadomość o tej niebezpiecznej dla życia wadzie była ciężkim szokiem dla rodziców, Justina i Kristi.
opowiastki

Już 2 dni po narodzinach Adalynn musiała być operowana i po 2 niespokojnych miesiącach na intensywnej terapii, jej rodzina mogła wreszcie zabrać ją do domu. Dziewczynka wciąż musiała być karmiona przez rurkę, ale to nie zepsuło jej radości życia.
opowiastki
Była wesołą, szczęśliwą małą osobowością, kochaną przez rodziców i uwielbianą przez braci. Bawiła i śmiała się jak każde dziecko, rozpromieniając dzień każdemu, kto ją spotkał.
opowiastki
Rodzina była szczęśliwa i z optymizmem patrzyła w przyszłość, dopóki ich życie w listopadzie 2017 roku nie przewróciło się do góry nogami.

Bez ostrzeżenia serce Adalynna nagle zawiodło. Lekarze musieli wyjaśnić rodzicom, że ich córka pilnie potrzebuje przeszczepu. Niestety, nie było dla niej dawcy, a po bolesnym miesiącu specjaliści musieli wszczepić jej mechaniczną pompę, która pomogła w biciu serca.
Justin i Kristi byli zrozpaczeni, ale nadal wierzyli, że znajdzie się nowe serce, które uratuje ich małą córeczkę. Jednak wszystkie ich nadzieje zostały wystawione na próbę, gdy dziewczynka przeszła wewnętrzny krwotok w styczniu 2018 roku. Płuca Adalynna wypełniły się krwią, a jej mózg nie był dotleniony przez kilka minut.
opowiastki
Konsekwencje były straszne: Adalynn doznała poważnego uszkodzenia mózgu i dlatego nie było już mowy o sercu dawcy. Kristin i Justin wiedzieli, że to kara śmierci dla ich córki. Została utrzymywana przy życiu tylko za pomocą maszyn, bez szans na odzyskanie sił.

Rodzice wiedzieli, że jest jedna rzecz, którą mogliby dla niej zrobić: musieli po prostu pozwolić jej odejść.

W tym strasznym okresie fotograf Suha Dabit zbliżyła się do zrozpaczonych rodziców. Kobieta prowadzi organizację „World of Broken Hearts”, która ma na celu podniesienie świadomości o poważnych chorobach serca. Suha również ma córkę z chorobami serca, której życie może uratować przekazany narząd.
opowiastki

Kristin i Justin wysłuchali prośby Suhy i zgodzili się. Pozwolili jej przyjść do szpitala 26 stycznia 2018 r. i zrobić zdjęcie z najgorszego momentu w ich życiu. Tam rodzice i bracia Adalynn pożegnali się z Adalynn i nie przestając płakać, wyłączyli maszyny. Dziewczynka zmarła kilka godzin później, mając zaledwie 2 lata.

Tutaj można zobaczyć ostatnie zdjęcia z życia Adalynn:

Suha, Justin i Kristin mają nadzieję, że te fotografie poruszą wiele osób i zwrócą większą uwagę na to, jak pilnie potrzebne są organy i jak wielu cierpieniom mogą zapobiec. Adalynn

Źródło: youtube.com people.com

Zobacz także – Ten osierocony źrebak płakał za mamą każdej nocy… Jednak kilka dni później stało się coś magicznego!


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 kwietnia 2019