Odpalił fajerwerki na polu pełnym koni. Jeden z nich stracił oko!!
Oceń ten post

Koń o imieniu Dettori został poważnie zraniony po kompletnie nieodpowiedzialnym zachowaniu człowieka.

Właściciel Dettori mówi, że winny jest mężczyzna, który zdecydował się na 30-minutowy pokaz sztucznych ogni na polu pełnym koni, wywołując u zwierząt „potworny ból i przerażenie”.

Po tym strasznym incydencie założono zbiórkę online, aby zbierać pieniądze na opłaty za weterynarza. Właściciel Dettori napisał do organizatora pokazu fajerwerków:

”Twoje przerażające działania spowodowały, że niektóre z fajerwerków trafiły prosto w oko Dettori, które po prostu wypłynęło, a oczodół zapełnił się krwią.1

Twoje działania pozostawiły naszemu koniowi tylko dwie opcje. Dettori może zostać uśpiony lub może mieć operację usunięcia oka. Według naszego lekarza weterynarii uszkodzenie jest tak poważne, że jest nieodwracalne. Taka jest rzeczywistość i takie są efekty Twojego okropnego wyboru zrobienia pokazu sztucznych ogni obok pola pełnego koni.2

Uważam, że ważne jest, aby przekazać wiadomość, że fajerwerki są bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy są odpalane lekkomyślnie. Mam nadzieję, że to, co stało się z Dettori, chociaż jest okropne, zapobiegnie temu, co stanie się z innymi końmi.3Czekamy, aby zobaczyć, jak Dettori poradzi sobie z urazem, którego doznał i, jak możesz sobie wyobrazić, jest teraz bardzo zestresowany. Proszę pomyśl o swoich działaniach i konsekwencjach, jakie mają one dla innych. Bez naszych przyjaciół nie znaleźlibyśmy Dettori aż do rana. Żadne zwierzę na to nie zasługuje”– kończy załamany właściciel pięknego konia.


loading...
loading...


Aktualizacja: 15 listopada 2020