Badania pokazują: opłakujemy bardziej psy niż ludzi!
Średnia 5 (100%) 2 głosy(ów)

Czy masz psa czekającego na Ciebie w niebie? Jeśli tak, to z pewnością możesz zrozumieć, jak boli utrata ukochanego czworonoga. Jego ulubiona zabawka nadal leży, a obok stoi miska wody – zagubiony przyjaciel jest zawsze i wszędzie obecny.
Jedno z badań mówi, że jesteśmy bardziej podatni na emocje związane z utratą psa niż na krewnego. Ale dlaczego tak jest?przyjaciele1

Istnieje wiele ludzi wokół, którzy nie rozumieją żalu nad stratą futrzanego przyjaciela. Padają wtedy zwroty takie jak: „To tylko pies!” albo: ”Życie toczy się dalej!” – ale każdy właściciel psa może powiedzieć, że to nieprawda! Pies to nie tylko zwykłe zwierzę: on jest członkiem rodziny, pocieszycielem, towarzyszem i najlepszym przyjacielem. Życie może rzeczywiście toczyć się dalej, ale zawsze będzie w nim czegoś brakować. Silna więź między człowiekiem a psem może nie być dla wszystkich zrozumiała, ale jest wyjaśniona naukowo.

przyjaciele2

Psy towarzyszyły nam przez ponad 10 000 lat. Są w stanie zinterpretować nasz stan umysłu w oparciu o naszą mimikę i gesty, ale nie tylko. Pocieszają nas, gdy jesteśmy smutni i chronią nas, gdy odczuwamy strach. Żadne inne zwierzę na ziemi nie jest tak ludzkie jak pies, a to cechy, które czynią go wyjątkowym.

Psycholog Julie Axelrod odkryła, że utrata psa dla jego właściciela jest tak bolesna, ponieważ nie tylko traci on zwierzaka, ale także źródło bezwarunkowej miłości, która jest wręcz „zależna”. Kiedy to źródło wygasa, strata ta uderza nas jak mocny cios i nagle uświadamiamy sobie, jak bardzo brakuje nam uczucia naszego niezastąpionego kompana. Opłakiwanie go wydaje się niezmierzone. Ponieważ my, ludzie, spędzamy zwykle 10 lat lub dłużej z naszymi ukochanymi czworonożnymi przyjaciółmi, ten duet, który był związany od lat, jest tak silny, że tracimy grunt pod nogami, gdy trzeba się pożegnać.przyjaciele3

Krótko mówiąc, kiedy nasz pies umiera, całe nasze życie zmienia się z dnia na dzień. Brak codziennych zajęć, takich jak spacery, przytulanie się na kanapie przed telewizorem wieczorem czy uprawianie wspólnie sportu, utrudnia pokonanie ogromnego smutku. Z tego powodu wiele osób nabywa nowego towarzysza wkrótce po śmierci swojego psa. Nie dlatego, że chcą zastąpić zmarłego przyjaciela, ale dlatego, że starają się przywrócić ich zwykłą rutynę, aby lepiej radzić sobie z bólem.przyjaciele4

Ale nawet jeśli pokochamy taką samą miłością nowego psa, nasz zmarły przyjaciel zachowa miejsce w naszych sercach – na zawsze! Pozostaje tylko nadzieja,że ​pewnego dnia spotkamy się ponownie po tym życiu.

Udostępnij jeśli kochasz swojego czworonożnego przyjaciela!

Źródło: theconversation.com
Zobacz także – Pies troszczy się o chorą dziewczynkę, a w zamian otrzymuje wyjątkowe podziękowanie! Zobacz, jaka niespodzianka na niego czekała!
oraz 18 zdjęć narzeczonych przed i po. Oto, co może zrobić dobry makijaż!


loading...
loading...


Aktualizacja: 2 kwietnia 2019