Otworzyła okno życia dla psów! FANTASTYCZNA INICJATYWA!
Średnia 5 (100%) 8 głosy(ów)

Pani Katarzyna Chruściel mieszka w niewielkiej wsi Miłocice na Dolnym Śląsku, ale zasługuje na to, by znała ją cała Polska. Dlaczego? Ponieważ inicjatywa z jaką wyszła jest wspaniałym przykładem czystej dobroci, empatii i współczucia.

Pani Katarzyna od lat obserwuje, jak podczas wakacji ludzie porzucają swoje psy w okolicach jej miejscowości ten fakt cały czas nie dawał jej spokojnie spać. Aż do czasu. Pewnego dnia postanowiła otworzyć okno życia dla psów, dla których zabrakło miejsca, by spędzić urlop z właścicielami.

„Kochani. Zbliżają się wakacje. Dużo ludzi porzuca swoje czworonogi lub je po prostu uśmierca!!! Otwieram okno życia dla czworonożnych przyjaciół. Jeśli chcesz wywieźć psa do lasu lub go zabić, przywieźć go do mnie. Bezimiennie” – tak brzmi jej wpis, który został udostępniony już tysiące razy.

Od czasu, gdy narodził się pomysł okna życia do chwili jego realizacji nie minęło dużo czasu.
7 czerwca przed posesją Pani Katarzyny stanęła klatka, w której anonimowo można zostawić psa.
Już pierwszego dnia zastała tam dwa szczeniaki, a dzień wcześniej, gdy jeszcze nie było nawet klatki, ktoś podrzucił jej większego, dorosłego czworonoga.

”Nie spodziewałam się takiego odzewu. Zrobiłam to dla psów, które znajduję w okolicy, by uratować im życie. Nie po to, żeby ludzie znaleźli sobie alternatywę dla swojego widzimisię, bo chcą się pozbyć psa. To nie jest tak, że mogę przyjąć tysiąc psów. To wyjście dla tych, którzy innego wyjścia już nie mają.”

Pani Katarzyna nie obserwuje klatki, by sprawdzić, kto decyduje się na porzucenie zwierzęcia. Chce tylko, aby czworonogi nie cierpiały, nie zostały przywiązane do drzewa czy po prostu zabite.
Od razu zabiera je do weterynarza, a potem szuka odpowiedniego domu.

”To alternatywa dla naprawdę skrajnych przypadków. Dla tych, które mogłyby skończyć się tragicznie. To okno życia, które można porównać do okna życia ludzkiego. Są okna życia dla noworodków, ale przecież codziennie noworodek tam nie trafia” – mówi pomysłodawczyni okna życia.


loading...
loading...


Aktualizacja: 9 lipca 2019