”Pedofilia nikogo nie zabija, aborcja już tak” TO SŁOWA KSIĘDZA!!
Średnia 3.2 (63.61%) 61 głosy(ów)

Jeden z amerykańskich księży potępił polityków, którzy poparli ustawę aborcyjną i powiedział, że należy odmówić im udzielenia komunii świętej. Sugeruje on też, że aborcja jest bardziej haniebna niż pedofilia!ksiadz1

W wywiadzie ksiądz Richard Bucci powiedział, że chociaż wykorzystywanie jest ”okropną rzeczą”, porównywanie aborcji i pedofilii jest niesprawiedliwie, ponieważ więcej dzieci zostało usuniętych niż wykorzystanych.

”Przecież nie można porównywać moralnie tych dwóch kwestii – aborcji oraz pedofilii. Pedofilia nikogo nie zabija. Aborcja już tak” – stwierdził duchowny.

Bucci mówił też, że jego postawa nie powinna nikogo dziwić: Katechizm Kościoła Rzymskokatolickiego utrzymuje, że od momentu poczęcia nienarodzone dzieci mają prawa człowieka.

W biuletynie Bucci powiedział, że ponad 40 ustawodawców, którzy poparli aborcję, powinno być wykluczonych z przyjmowania komunii, służenia między innymi jako chrzestnych lub czytania na Mszy.
Według Kościoła Rzymskokatolickiego bezpośrednia aborcja jest „poważnie sprzeczna z prawem moralnym”. Jednak w 2016 r. Papież Franciszek udzielił przyzwolenia kapłanom katolickim na udzielanie rozgrzeszenia, chociaż powiedział, że aborcja pozostaje „poważnym grzechem”.kościół

Słowa księdza wywołały niemałą burzę i oburzenie wśród wielu osób:

”Kiedy mówi, że pedofilia nie zabija ludzi, cóż, najwyraźniej nie rozumie. Powinien był przyjść do budynku państwowego i wysłuchać zeznań, ponieważ jest wiele ofiar, których już nie ma wśród nas. Te zranione głosy, które słyszałem – ukradli im dzieciństwo. Praktycznie zniszczyli życie. A teraz słyszymy, że są szczęściarzami, ponieważ wciąż żyją! ” – powiedziała jedna z ofiar pedofilii.

A Ty, co myślisz o kontrowersyjnej wypowiedzi księdza?


loading...
loading...


Aktualizacja: 17 lutego 2020