Kiedy po raz pierwszy zobaczyła swoją córkę – zamarła. Nie tego się spodziewała!
Średnia 3.6 (72%) 10 głosy(ów)

Taylor Dunnavant i jej mąż Chris spodziewają się drugiego dziecka. Jak wszyscy rodzice, Amerykanie z Saint Clair w Missouri zastanawiają się, jak będzie wyglądać ich maleństwo; jakie będzie miało włosy, kolor oczu i do kogo będzie bardziej podobne. I tak jak wszyscy, muszą czekać aż do porodu, aby się przekonać.

Noralynn w końcu przychodzi na świat, a mama i tata są ogromnie zaskoczeni – dziewczynka urodziła się ze śnieżnobiałymi włosami! To typowy objaw albinizmu: zaburzenie w tworzeniu się melaniny barwnika w ciele.

Taylor1
facebook.com/Simplybphotography2012

Najpierw to był szok dla Taylor, która nigdy nie miała z tym do czynienia, jak sama opisuje:

„Po 15 godzinach porodu byłam całkowicie wyczerpana. Potem pielęgniarka spojrzała na mnie z promiennym uśmiechem i powiedziała: „Ma włosy!” Wcale nie byłam zaskoczona. Nasza pierwsza córka urodziła się z bujną czupryną na głowie. Byłam bardzo podekscytowana. Zastanawiałam się czy też ma rude włosy tak, jak ja?

Taylor2
facebook.com/Simplybphotography2012

W końcu zobaczyłam ją po raz pierwszy. Nasze dziecko naprawdę miało dużo włosów – były białe jak śnieg. Różne myśli przelatywały mi przez głowę. Co spowodowało u niej białe włosy? Czy nasze dziecko to albinos? Czy wszystko będzie w porządku?

Taylor3
facebook.com/Simplybphotography2012

Jej włosy zwróciły uwagę w szpitalu. Pielęgniarki przyszły, żeby ją zobaczyć. A potem pojawiły się pytania od wszystkich pozostałych: „Czy Ty także miałaś białe włosy jak dziecko?” „Czy ktoś z Twojej rodziny to albinos?” Byłam zupełnie nieprzygotowana. Ludzie patrzyli na Noralynn i wskazywali na nią palcami. Krzyczeli: „Spójrz na małego albinosa!” Takiego zachowania spodziewałabym się od dzieci, a nie od dorosłych.
Wreszcie nadszedł dzień, kiedy poszliśmy do specjalisty. Mój mąż i ja byliśmy zbyt zdenerwowani, aby spokojnie czekać w w poczekalni. Lekarz zbadał jej włosy, oczy, skórę. Oczywiście powiedział nam, że mamy piękne dziecko! A potem dodał: „Podejrzewam albinizm. Musimy zrobić kilka badań krwi, aby dowiedzieć się, jaka to forma.”

Taylor4
facebook.com/Simplybphotography2012

Jest mało prawdopodobne, aby Noralynn kiedykolwiek miała kolor włosów inny niż biały. Możliwe, że jeszcze wytworzą się jakieś pigmenty, ale to bardzo mało prawdopodobne. Jej oczy na zawsze pozostaną bezbarwne i będzie potrzebowała okularów. Będziemy musieli zawsze nacierać ją filtrem przeciwsłonecznym o najwyższym współczynniku ochrony. Istnieje możliwość, że będzie miała trudności ze słuchem. W każdym razie, wszystkie te rzeczy wymienione przez specjalistę można pokonać. Przez cały czas byłam śmiertelnie przerażona rzeczami, których myślałam, że nie można pokonać. Ciężar spadł mi z ramion. Ona jest zdrowa, tylko inna.
Teraz mamy do czynienia tylko z opinią publiczną. Jak chronić swoje dziecko przed tak okrutnym światem? Jak radzić sobie z tym, że Twoje własne dziecko usłyszy wiele uwag i przykrych komentarzy tylko dlatego, że jest inne? Na początku bardzo trudno było mi się z tym oswoić. Teraz po prostu odpowiadam: „Ona ma albinizm”. Większość ludzi jest po prostu ciekawa. Dlatego tak ważne jest, abyśmy rzucili światło na ten temat.

Taylor5
facebook.com/Simplybphotography2012

Przed narodzinami Noralynn, Chris i ja nie mieliśmy pojęcia o albinizmie. Każdego dnia uczymy się więcej. Jestem trochę zła na siebie, ponieważ tak się o to martwiłam, nie wiedząc nic na ten temat. Dostaliśmy taką wyjątkową małą dziewczynkę. Twój ojciec, siostra i ja nie mogliśmy kochać Cię bardziej.
Z pewnością będzie to inna podróż niż ta, którą zaplanowaliśmy. Ale to nic złego. Albinizm to nic złego. Pojawienie się Noralynn w moim życiu otworzyło mi oczy na wiele różnych spraw. Nauczyłam się akceptować, że każdy jest inny i wyjątkowy, na swój własny sposób.”

Taylor6
facebook.com/Simplybphotography2012

3-letnia siostra mówi o Noralynn że jest „śnieżnym elfem”. Dla Taylora i Chrisa dziewczynka to po prostu wspaniały prezent, który urzeka ich dzień po dniu. I w tej wiedzy będą wychowywać Noralynn, która niewątpliwie wyrośnie na kogoś wyjątkowego.

Zobacz także – Młoda kobieta przez wiele lat polowała i zabijała zwierzęta. Jej nagła śmierć ucieszyła tysiące osób!


loading...
loading...


Aktualizacja: 24 stycznia 2019