Pies broni właściciela przed włamywaczami i przyjmuje na siebie kilka strzałów. Piękny przykład lojalności!
Średnia 5 (100%) 1 głosy(ów)

Psy są uważane za najlepszych przyjaciół ludzi z wielu powodów. Dają samotnym duszom miłosne towarzystwo, są nieodzowną częścią policji i służb ratowniczych i pomagają osobom niepełnosprawnym w opanowaniu ich codziennego życia.
Przykładem takiej bezwarunkowej lojalności jest historia Javiera Mercado i jego psa Rexa z Des Moines (USA), których życie wisiało na włosku.
opowiastk
22 lutego dwóch włamywaczy wtargnęło do ich domu. Kiedy Javier usłyszał pęknięcie szkła, był zszokowany i przerażony. Ukrył się w sypialni i natychmiast zadzwonił na policję. Tymczasem Rex wyczuł, że jego właściciel jest w niebezpieczeństwie i szczeknął dziko w kierunku złodzieja. Potem zbiegł po schodach i zaatakował przestępców.

opowiastk
Na dole wybuchła walka. Dwaj intruzi uderzyli owczarka niemieckiego przypadkowymi przedmiotami, ale on nadal walczył.

„Usłyszałem szczekanie, gniewne szczekanie. Wtedy jeden z nich krzyknął, że zaraz zostanie ugryziony” – mówi Javier.

Następnie słychać było już tylko strzały. Rex został trafiony kilka razy i musiał zrezygnować z walki.

„Mój pies wył głośno po każdym strzale. To była najgorsza rzecz, jaką kiedykolwiek słyszałem” – wspomina 16-latek.

opowiastk
Włamywacze wybiegli z domu, gdy zbliżały się policyjne samochody. Wstrząśnięty Javier pomyślał, że jego ukochany Rex nie przeżył gradu kul. Jednak w cudowny sposób dzielny owczarek nie umarł. Został natychmiast zabrany do szpitala dla zwierząt, gdzie szybko się nim zajęto.
opowiastk
Po operacji i kilku dniach leczenia, Rex jest teraz na dobrej drodze do wyzdrowienia. Wrócił do domu z rodziną, która dzięki hojnym darowiznom była w stanie pokryć koszty weterynaryjne.

Javier
Bezwarunkowa miłość Rexa do Javiera prawdopodobnie uratowała życie 16-latka. Owczarek jest więc żywym dowodem, dlaczego pies jest uważany za najlepszego przyjaciela człowieka. Miejmy nadzieję, że wkrótce wróci do zdrowia i będzie cieszył się każdą chwilą spędzoną z Javierem w spokoju i radości.

Źródło: mirror.co.uk facebook.com

Zobacz także – Mała foka z niezwykle pięknymi oczami wychodzi z wody i wpada pod samochód. Zobacz, jak dziś miewa się to urocze zwierzę!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019