Ten pies mieszkał na cmentarzu przez 11 lat! Pilnował grobu właściciela aż do samej śmierci!
Oceń ten post

Ktokolwiek ma psa, ten wie, że nie ma bardziej wierniejszych towarzyszy. Czasami ta szczególna forma przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem jest tak głęboka, że może trwać nawet po śmierci.
opowiastki
Odwiedzający cmentarz w mieście Villa Carlos Paz (Argentyna) opowiedzieli poruszającą historię:

W 2005 roku Miguel Guzman kupił okazałego owczarka niemieckiego dla swojego 13-letniego syna Damiena. Czworonoga ochrzczono imieniem „Capitán”.
Capitán lubił Damiena, ale najbardziej kochał Miguela i był tak oddany mężczyźnie, że towarzyszył mu na każdym kroku.

Niestety, owczarek nie mógł długo cieszyć się swoim ukochanym Panem, ponieważ zaledwie rok po przybyciu Capitána do rodziny Miguel zmarł.

Capitán uciekł i nie można go było już znaleźć. Chociaż wdowa po Miguelu, Weronika Guzman była zaniepokojona jego zaginięciem, to nie miała siły, by dokonywać wielkich poszukiwań.

Wkrótce potem spotkała ją jednak mała pociecha: kiedy rodzina odwiedziła grób Miguela, nie zobaczyli nikogo innego oprócz Capitána.
opowiastki
Nikt nie potrafił wyjaśnić, jak znalazł grób swego Pana – nigdy nie zabierali go na cmentarz.

Tego dnia pies wrócił z nimi do domu, ale już wieczorem pobiegł z powrotem na miejsce spoczynku swojego właściciela.
opowiastki
Nie powiodły się kolejne próby zatrzymania go w domu. Capitán zaczął mieszkać na terenie cmentarza. W ciągu dnia włóczył się pośród grobów, ale zawsze wracał do nagrobka Miguela i tam czuwał.

Odwiedzający cmentarz zaczęli przyzwyczajać się do wiernego psa, który stał na straży obok grobu.
opowiastki

Dyrektor Cmentarza Hector Baccega wraz z zespołem opiekował się Capitánem i regularnie go karmił. Wkrótce zwierzak stał się integralną częścią terenu i był znany w całym mieście.

To było 11 lat temu. Pewnego ranka Capitán przybył na swoje stałe miejsce, ale tym razem sam znalazł spokój. Wierny stary przyjaciel zmarł spokojnie przy ukochanym człowieku.

Teraz mieszkańcy chcą ustawić pomnik dla Capitána upamiętniający jego historię i bezgraniczną miłość.

Cóż za przyjaźń! Mało na świecie jest uczuć, które byłyby głębsze niż u wiernego psa…

Źródło: focus.de facebook.com

Zobacz także – Zrobił niesamowite zdjęcia w Mongolii! Sfotografował życie mistycznego plemienia, które jeździ na reniferach i poluje z orłami!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019