Ten pies zaginął 4 lata temu. Przeszedł aż 100 kilometrów!
Średnia 4.5 (90%) 8 głosy(ów)

Orest zaginął cztery lata temu w Częstochowie. W czerwcu tego roku odnalazł się w… Opolu, czyli prawie 100 km dalej!

Jesienią 2015 roku pies w typie owczarka niemieckiego trafił do gminnej przechowali dla zwierząt w Kozienicach. Miał wówczas 12 lat i nie wiadomo było, co działo się z nim wcześniej. Prawdopodobnie nigdy nie odczuł niczego dobrego ze strony człowieka, ponieważ bał się ludzi.

Orest2
facebook.com/OlaJolaRatujemypsy

Jednak dzięki wspaniałym wolontariuszkom jego tułaczka mogła wreszcie się skończyć. Kobiety znalazły mu bezpieczny dom w Częstochowie, z którego po kilku dniach uciekł. Od tego czasu rozpoczęły się poszukiwania Oresta na dużą skalę. Siła facebooka była tak duża, że Częstochowianie umawiali się, by szukać psa po całym mieście! Jednak bezskutecznie.

Od tego wydarzenia minęły cztery lata. Zapewne ludzie już dawno zapomnieli o wystraszonym starym psie, który przepadł jak kamień w wodę. Jednak w czerwcu tego roku stało się coś nieoczekiwanego. Orest odnalazł się w Opolu oddalonym od Częstochowy o 100 kilometrów! Jak udało mu się przebyć tak długą drogę? Tego nie wie nikt, lecz to już nieistotne. Najważniejsze, że wreszcie jest szczęśliwy, bezpieczny i już nie musi się tułać i żebrać o jedzenie…


Orest1
facebook.com/OlaJolaRatujemypsy

”Troszkę miłych wieści o staruszku Oreście, który odnalazł się po 4 latach tułaczki. Od czerwca tego roku jest w cudownym domu w Opolu otoczony opieką i troską opiekunów o ogromnych sercach. Orest ma się bardzo dobrze i chyba jest bardzo szczęśliwy z tego, że już nie musi nigdzie uciekać, dom jest jego najlepszym azylem, do ogrodu wychodzi niechętnie. Jest bardzo grzecznym, bezproblemowym pieskiem, super dogaduje się z kotami. Ma ok. 15 lat. Oby pożył jak najdłużej. To jego najlepsze chwile w życiu” – pisze na Facebooku wolontariuszka.

Powodzenia Orest! Żyj długo i szczęśliwie!


loading...
loading...


Aktualizacja: 10 września 2019