Posłanka PIS chce ochrony dla księży na równi z policjantem!
Średnia 3.3 (66.67%) 12 głosy(ów)

Anna Sobecka to obecna posłanka PIS, a w przeszłości pracowała dla Radia Maryja. Niedawno napisała apel do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, w którym zawarła propozycję zmiany w kodeksie karnym. Jej zdaniem w życie powinna wejść ustawa o ochronie księży, tak samo, jak w przypadku funkcjonariuszy publicznych.

„Wydarzenia ostatnich miesięcy nakazują wręcz, otoczyć ochroną prawną kapłanów i inne osoby duchowne, które w związku ze swoją przynależnością wyznaniową i prowadzoną w jej ramach działalnością publiczną stają się celami bestialskich ataków” – napisała posłanka.PIS1

Argumentując swoją prośbę Anna Sobecka podała przykłady ostatnich napaści na księża, m.in. w Turku, Szczecinie czy Wrocławiu.

Na dzień dzisiejszy napad z bronią w ręku na funkcjonariusza publicznego (policjanta, sędziego, komornika itd.) grozi karą nawet do 12 lat więzienia. Według posłanki PIS tak samo miałoby być w przypadku duchownych.

„Jestem przekonana, że dzięki tym zmianom narastający problem agresji oraz spirala nienawiści wobec tych osób ulegną zmniejszeniu” – możemy przeczytać w końcowej fazie listu do ministra sprawiedliwości.

Jak myślisz, czy Zbigniew Ziobro powinien pochylić się nad jej pomysłem?


loading...
loading...


Aktualizacja: 6 sierpnia 2019