Pitbull oddaje życie za członka rodziny. ”Będę mu na zawsze wdzięczny.”
Średnia 4.6 (92.31%) 13 głosy(ów)

Od zawsze wiadomo, że psy są wiernymi duszami. Prawie żadne zwierzę nie jest tak lojalne wobec człowieka. Jak daleko może iść miłość psa do jego właściciela, udowodnił niedawno nasz bohater – pitbull.

W poniedziałkowy wieczór mały Oriley Richardson bawił się w ogrodzie z psem Zeusem, kiedy nagle ośmiomiesięczny czworonóg skoczył na swojego towarzysza zabaw i złapał coś z ziemi. Oriley myślał, że pies bawi się liną, ale wkrótce potem jego brat Orion zauważył, że Zeus zachowuje się dziwnie, i zaalarmował swojego ojca, Gary’ego. Mężczyzna przyglądając się bliżej psu stwierdził, że jego głowa była mocno spuchnięta. Wkrótce Richardsonowie odkryli przyczynę tajemniczego obrzęku.Pitbull1

Z początku Gary podejrzewał, że Zeus zjadł pszczołę, ale potem jego żona Georgina zobaczyła coś, co początkowo ich syn nazwał sznurkiem. W rzeczywistości był to martwy wąż. Najwyraźniej Zeus widział gada czołgającego się w kierunku Oriley i chwycił go zębami, aby chronić swojego przyjaciela. W poczuciu niebezpieczeństwa wąż – bardzo jadowita wydra koralowa – ugryzła Zeusa kilka razy. Rodzina spanikowała, gdy zauważyła węża. Wiedziała, że teraz liczy się każda sekunda, aby uratować życie ich wiernego czworonoga.Pitbull2

Georgina zaniosła osłabionego pitbulla do samochodu i zawiozła zwierzaka do weterynarza. Niestety klinika weterynaryjna, w której dostępne było antidotum, znajdowała się prawie godzinę drogi od ich domu. Georgina jechała tak szybko, jak mogła. Kiedy przybyła do kliniki, Zeus został natychmiast poddany leczeniu i błyskawicznie otrzymał dwie fiolki antidotum.Pitbull3

Początkowo wyglądało to tak, jakby stan Zeusa stopniowo się stabilizował. Poprzez czat wideo Greg i dzieci zachęcali małego bohatera.

„Zawsze zasypiał na czacie, ale starał się jak najlepiej wchodzić w interakcje ze swoimi ludźmi i pokazać im, że będzie walczył.” – wspomina kobieta.

Niestety, Zeus przegrał walkę z jadem węża i zmarł następnego ranka o 06:30.Pitbull4

Razem z dziećmi Gary i Georgina pożegnali się z ukochanym czworonożnym przyjacielem. Nawet suczka Sega, matka Zeusa, była tam, kiedy Richardsonowie żegnali się z dzielnym Pitbullem. Georgina opublikowała zdjęcia z tego jakże smutnego momentu na Facebooku i napisała:

„Wszyscy jesteśmy zdruzgotani. Oddał życie, aby chronić naszego syna. Będę mu na zawsze wdzięczna.”Pitbull5

Zeus miał zaledwie 8 miesięcy, ale już miał serce lwa. Oddał życie, aby chronić swoją rodzinę.

Tragiczna historia Zeusa po raz kolejny pokazuje, że negatywna reputacja pitbulli jest daleka od prawdy.Pitbull6

„Jeśli traktujesz je odpowiednio, oddają za Ciebie życie” – pisze Georgina. Richardsonowie nigdy nie zapomną swojego małego bohatera na czterech łapach.


loading...
loading...


Aktualizacja: 16 grudnia 2019