Ten pitbull przez 2 lata żył w ciasnej klatce. Widok jego zdeformowanego ciała łamie serce!
Średnia 2.7 (53.33%) 6 głosy(ów)

Gdy Landis miał dwa lata, powinien być już w pełni rozwinięty. Niestety, większość życia spędził zamknięty w klatce, która była zbyt mała i ciasna, by mógł prawidłowo rosnąć.
opowiastki
Na szczęście mały pitbull został uratowany przez organizację pomagającą zwierzętom i trafił do bezpiecznego miejsca.
opowiastki
„Tragiczny” nie wydaje się być odpowiednim słowem, aby opisać, co stało się z Landisem. Ratownicy uratowali go w połowie grudnia 2014r. a o swojej pierwszej reakcji na jego widok napisali na Facebooku:
opowiastki

 

”Ten chłopiec ma 1-2 lata i jak widać, jest zdeformowany. Obudził się, nogi miał złożone w pół, a kręgosłup był wygięty. Patrząc na niego, możesz powiedzieć, że był zmuszony żyć i dorastać w małej klatce. I wiesz co? Masz rację! Skąd biorą się takie potwory, które robią coś takiego niewinnym istotom?’‚ -piszą ratownicy z Second Chance Rescue NYC Dogs.

opowiastki
„Mając złamane serce, następną naturalną reakcją jest odczuwanie gniewu. Jak ktokolwiek mógł zrobić coś takiego, jak ktokolwiek mógł pozwolić na takie rzeczy? Co gorsza, szczeniak jest niezwykle kochający. Można się spodziewać, że będzie zły, sfrustrowany i trudny do zniesienia, ale tak nie jest. Podobnie jak większość maltretowanych psów, z którymi się spotykamy, po prostu chce kochać i otrzymywać miłość.” -dodają wolontariusze.

opowiastki
„Niestety, nie możemy oszczędzić mu cierpienia, które już przeszedł, ale możemy zapewnić mu pilną pomoc medyczną, której potrzebuje i pomóc mu w najlepszej możliwej przyszłości!”

opowiastki
Landis będzie miał przed sobą długą drogę do pokonania, ale ważne, że jest otoczony miłością i i troskliwymi ludźmi. Odwiedził specjalistę, który zauważył, że stan jego łap uległ znacznej poprawie od czasu uratowania, a lekarz uważa, że dzięki specjalnym terapiom i rehabilitacji będzie jeszcze lepiej!
opowiastki
Rekomendacją specjalisty nie była operacja, ponieważ jest zbyt bolesna, a Landis sam odbudowuje mięśnie nóg.
opowiastki

„Jego nogi nigdy nie będą doskonałe, ale Landis jest szczęśliwy i nie cierpi, a to jest najważniejsze” – napisał.

opowiastki

opowiastki

Lekarze poinformowali, że Landis potrzebuje domu, gdzie nie będzie zmuszony chodzić po betonowych lub twardych nawierzchniach, ale po ogrodzie z dużą ilością miękkiej trawy. I Landis znalazł taki dom!
opowiastkiLandis został adoptowany, a jego nowy dom jest idealny!

„On jedzie do Massachusetts, niedaleko półwyspu Cape Cod. To jest kilka minut od plaży (piasek będzie świetny dla jego nóg), a dom ma ogromny ogrodzony ogród!”

 

opowiastki
Po 3 miesiącach spędzonych z nową rodziną, Landi jest w coraz lepszej formie i każdego dnia staje się coraz silniejszy!
Landis
Na szczęście są na świecie ludzie współczujący i życzliwi, którzy pomagają ratować psy, takie jak Landis przed straszliwą przemocą!
Powodzenia, wojowniku!

Źródło: facebook.com

Zobacz także – Właścicielka oddała psa do schroniska, ponieważ był za gruby. Dziś zwierzak jest nie do poznania! oraz Transseksualista urodził zdrowe dziecko! Ludzie wyzywali go na ulicy!


loading...
loading...


Aktualizacja: 18 marca 2019