Podczas pożaru właściciele chcą zabrać psa do samochodu. On jednak biegnie w kierunku płomieni, by wypełnić pewną misję…
Średnia 5 (100%) 6 głosy(ów)

Roland Tembo Hendel mieszka ze swoją rodziną na farmie w Kalifornii. Kiedy w sąsiednich lasach wybuchł ogromy pożar, fala ognia nie oszczędziła dobytku mężczyzny.

Wszystko działo się niesamowicie szybko: gdy domownicy zauważyli płomienie mieli dosłownie kilka chwil, by się ratować.

W pośpiechu i panice zdali sobie sprawę, że muszą uwolnić swoje zwierzęta.
opowiastki
Próbowali ratować psy i koty, a z każdą sekundą było coraz mniej czasu. Udało im się uchronić je od śmierci w ogniu z wyjątkiem ośmiu kóz i Odyna, ukochanego psa pasterskiego, który zawsze strzegł kozy przed kojotami, teraz uparcie broniąc się przed wejściem do samochodu. Wreszcie pobiegł w duszący dym i śmiertelne płonienie…
opowiastki

Wreszcie rodzina nie miała już innego wyboru: żeby pozostać przy życiu, musiała odjechać, nawet bez Odyna. Jak najszybciej opuścili farmę pozostawiając za sobą psa i osiem kóz.

Dopiero w bezpiecznym miejscu Roland zrozumiał to, co się stało. Musiał opuścić swój dom, zostawić cały dobytek życia, ale też zwierzęta. W całkowitej rozpaczy wybuchnął płaczem.

Płakał nie tylko nad straconym gospodarstwem, ale również nad swoim stanem i ukochanym psem, tak wiernym, że pobiegł w kierunku kóz, w kierunku śmierci.
opowiastki
Dopiero po kilku dniach strażakom udało się stłamsić pożar, ale to, co pozostawił po sobie żywioł, było straszne. Budynki gospodarstwa stały się ruiną, pozostały tylko zgliszcza.

Rodzina przyjechała na miejsce, by zobaczyć straty.
opowiastki
W całej tej beznadziejności, Roland nagle zobaczył coś, czego nigdy nie zapomni. Na miejscu tragedii zauważył zmęczonego, brudnego, ale i szczęśliwego Odyna, który biegł w jego stronę. Czworonóg był lekko poparzony, ale mimo to radośnie merdał ogonem.

Okazało się, że uratował wszystkie kozy, wyprowadzając je w bezpieczną strefę.
opowiastki
Nagle jego rozpacz przerodziła się w euforię. Zniszczone budynki i samochody odeszły na chwilę w zapomnienie, a Roland nie mógł uwierzyć, że jego wierny przyjaciel przeżył katastrofę.

Kozy również wyszły z pożaru cało i zdrowo; tylko jedna z nich poniosła niewielkie oparzenie.
opowiastki

Z wyjątkiem swoich zwierząt rodzina Hendel straciła wszystko. Aby odbudować swoją farmę, zaczęli gromadzić fundusze. Do tej pory zebrano ponad 81 000 dolarów amerykańskich.

Dzięki temu kapitałowi można stopniowo rozwijać gospodarstwo i patrzeć optymistycznie na przyszłość.
Roland
Do tej pory dla rodziny jest wielką tajemnicą, jak Odynowi udało się uratować siebie i kozy, ale w rzeczywistości nie jest to dla nich tak ważne, ponieważ są po prostu szczęśliwi z faktu, iż z powrotem są razem.

Źródło: dailymail.co.uk

Zobacz także – Pracownicy banku wzywają policję do roszczeniowego, 92-letniego klienta. Funkcjonariusz zareagował w bardzo zaskakujący sposób!

oraz 18-letni pies wykopuje się z grobu! NIECODZIENNA historia!


loading...
loading...


Aktualizacja: 30 kwietnia 2019