Mężczyzna odnawia swój dom i burzy ściany. Dzięki temu odkrywa opuszczone, podziemne miasto!
Średnia 5 (100%) 3 głosy(ów)

Wyobraź sobie, że pewnego dnia przeprowadzasz remont domu i burzysz ścianę. Za nią znajdziesz tajemniczy pokój, o którym nigdy nie wiedziałeś, że istnieje. Poza pokojem jest zaskakująco skomplikowana seria tuneli…

Co jest na końcu wszystkich tych tuneli?
Podziemne miasto, które przez wieki było opuszczone i całkowicie zapomniane.
opowiastki
Ta wyjątkowa sytuacja przydarzyła się człowiekowi z prowincji Nevşehir w Turcji w 1963 roku. Zburzył on mur w swoim domu i przypadkowo natknął się na starożytne podziemne miasto o nazwie Derinkuyu.
opowiastki

Pomimo braku mieszkańców przez setki lat, Derinkuyu wciąż było wyjątkowo dobrze zachowane.
opowiastki
Miasto jest jednym z kilkudziesięciu podziemnych struktur wykutych w skale w regionie Kapadocji (Krainie historycznej w środkowej Turcji). Zawiera ono przeróżne wejścia i wyjścia, łączące je przejścia, system wentylacji (powietrze jest zdecydowanie czymś, o czym chcesz myśleć, gdy żyjesz tak głęboko pod ziemią) i studnie.
opowiastki
Najbardziej imponujące w Derinkuyu jest to, że ma aż 18 pięter i jest najgłębszym porzuconym miastem odkrytym przez człowieka.
opowiastki
Ale jaki jest cel posiadania tak głębokiego i ekspansywnego podziemnego miejsca? Eksperci uważają, że te podziemne lokalizacje działały jak starożytne bunkry dla dawnych cywilizacji. Możliwe, że chcieli uciec od groźby wojny lub klęski żywiołowej.

Derinkuyu
Dzięki chęci wprowadzenia zmian w domu pewnego człowieka, Derinkuyu otrzymał nowe życie! Jest piękną i wyjątkową lokalizacją, którą wielu ludzi odwiedza i studiuje.

Jeśli lubisz czytać o niezwykłych odkryciach lub zapomnianych cywilizacjach, podziel się tą historią ze znajomymi na Facebooku!
Źródło: independent.co.uk

Zobacz także – 15 albinosów ze wszystkich części świata. Ich uroda jest imponująca!


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 kwietnia 2019