Posterunek policji Gang-seo znajduje się w Busan, drugim co do wielkości mieście w Korei Południowej. Na pierwszy rzut oka jest to normalny posterunek, ale tylko nieliczni wiedzą, że zatrudnia naprawdę wyjątkowych funkcjonariuszy! Mianowicie, porządku strzegą tam między innymi koty!

Wszystko zaczęło się od tego, jak trzech oficerów było świadkami dramatycznej sytuacji:
kotka o imieniu Molang musiała pożegnać się ze swoimi dziećmi, które potrącił samochód.

Dobrzy mężczyźni pochowali zwierzęta, a matka obserwowała ich z daleka.

Trzy miesiące później wróciła do stanowiska wartowniczego, gdy służbę na pokładzie pełnili ci sami policjanci. Zauważyli oni, że kotka znowu jest w ciąży, więc postanowili zabrać ją w bezpieczne miejsce, by znowu nie zdarzyła się tragedia.

Molang urodziła urocze kocięta na posterunku. Trzej funkcjonariusze zrobili dla niej wszystko, co mogli – od stworzenia wygodnego miejsca na czas porodu pod sofą, aż do przecięcia pępowiny.

Od tego czasu Molang i jej rodzina są maskotkami komisariatu policji. Okazało się, że kotka jest utalentowanym samotnym rodzicem, który potrafi dobrze pogodzić pracę i życie prywatne.

Molang doskonale wie, jak ważna jest praca policyjnego kota!

W nagrodę za niestrudzone wysiłki, otrzymała od policji mundur z małą metką na piersi.

Dzięki utalentowanej matce słodkie kocięta również dostały umundurowanie. Mogą czuć się zaszczycone będąc pierwszą rodziną kotów policyjnych w kraju.

Okazuje się, że nie tylko psy mogą służyć w policji! Podzielcie się tą historią ze swoimi przyjaciółmi, jeśli nigdy nie słyszeliście o policyjnych kotach.

Źródło: facebook.com allvod.sbs.co.kr