Ponad PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH dla Rydzyka. Kto daje? PiS!
Średnia 2.4 (48.8%) 25 głosy(ów)

Rok temu PIS sprezentował fundacji ojca Tadeusza Rydzyka kwotę ponad pół miliona złotych. Dwa lata temu, czyli w roku 2018 kwota ta była trzykrotnie mniejsza.

Skąd wiadomo o wartościach przelewów? Otóż informacja ta nie jest tajna, a wykaz wpłat zrealizowanych przez obecnie rządzącą partię zostało opublikowane w sprawozdaniu finansowym PiS. Wynika z niego, że konto fundacji ojca Rydzyka w ubiegłym roku zasiliło się kwotą bagatela – 515 000 zł.

1

Nie jest to jednak jednorazowa ”pomoc”. Partia Jarosława Kaczyńskiego wspiera fundację Lux Veritatis regularnie, a mianowicie co miesiąc. Średnia wartość to około 37 tysięcy złotych co 30 dni. Nie zawsze jednak jest to jeden przelew. W kwietniu 2019 roku było ich aż trzy na łączą kwotę 109 tys złotych.

Mimo, iż ojciec Tadeusz Rydzyk nie może narzekać na brak pomocy ze strony rządu, duchowny nie zawsze zgadza się z decyzjami Prawa i Sprawiedliwości. Było tak między innymi w sprawie ograniczeń liczby osób mogących przebywać w Kościołach:

”Dla mnie, dla mojej wiary, było to nie do przyjęcia, że zamykali kościoły, a sklepów nie zamykali. Pierwszy jest Pan Bóg. Nie dajmy się i wracajmy jak najszybciej do kościołów”– mówił Tadeusz Rydzyk odnosząc się do wprowadzanych obostrzeń wynikających z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa.


loading...
loading...


Aktualizacja: 10 czerwca 2020