Postanowił kupić wieżę ciśnień i przekształcić ją w dom. Rezultat pracy zapiera dech w piersiach!
Średnia 5 (100%) 13 głosy(ów)

Architekt Patrick Mets i jego partnerka Valérie Lecherf przez półtora roku przeszukiwali belgijską wieś, szukając idealnej wieży ciśnień, aby przekształcić ją w wyjątkowy dom dla przyszłej rodziny. W końcu natknęli się na zaniedbaną, opuszczoną wieżę tuż za Brukselą i od pierwszej chwili wiedzieli, że to „ta jedyna”.
opowiastki
Opuszczony przez około 15 lat budynek nie był uszkodzony na zewnątrz, ale za to w środku należał mu się generalny remont. Patrick kupił to miejsce za około 43 000$, ale zanim zdążył go przerobić, spotkał się z niezliczonymi problemami dotyczącymi uzyskania odpowiednich zezwoleń od miasta.
opowiastki

Zajęło siedem pełnych lat

Zajęło siedem pełnych lat, aby uzyskać pozwolenie na rozpoczęcie budowy, a następnie kolejne pięć, aby zakończyć renowację. Mężczyzna był zdecydowany zachować jak najwięcej oryginalnej struktury.
opowiastki

Remonty pochłonęły około 2 milionów dolarów. Po ukończeniu prac w 2009 roku Patrick nazwał miejsce „Chateau d’eau”, co oznacza „zamek wodny”.
opowiastki
Mężczyzna pracował z projektantem Mauro Brighamem, aby stworzyć elegancką, nowoczesną estetykę o tematyce wodnej. Pozostawili prawdziwy cementowy zbiornik na wodę całkowicie nienaruszony, nie usuwali też żadnych rur. Po prostu wszystko pomalowali na czarno.
opowiastki
Goście mogli napisać notatki kredą na zbiorniku podczas wizyty.
opowiastki
Wielkie okna wieży zapewniają zapierający dech w piersiach widok na piękną belgijską wieś.
opowiastki
Pomieszczenie mieszkalne znajduje się w oryginalnym zbiorniku na wodę!
opowiastki
Oto przykład oryginalnego urządzenia, które Patrick pozostawił jako przypomnienie pierwszego celu zamku
opowiastki
Łazienka zajmuje całe piętro wieży. Czy kiedykolwiek widzieliście toaletę z tak niesamowitym widokiem?
opowiastki
Oczywiście nie mogło zabraknąć wanny. Wyobraź sobie wylegiwanie się tutaj podczas kąpieli z dobrą książką i kieliszkiem wina…
opowiastki
Właściciel jednego z najbardziej wyjątkowych domów świata
opowiastki

Wejdźmy na dach…
opowiastki
Nocą wieża wygląda po prostu magicznie!
opowiastki
Patrick i Valérie mieszkali w wieży przez około cztery lata. Teraz wynajmują ją na imprezy firmowe i inne specjalne okazje.

Zapraszamy na wycieczkę! Jeśli i Ciebie urzekło to miejsce, nie zapomnij podzielić się tym artykułem ze znajomymi.

Źródło: youtube.com

Zobacz także – Przykuty do łańcucha, miał odmrożone prawie całe ciało. Pozostawiony na mrozie ledwie przeżył! oraz Skandaliczna opieka w domu spokojnej starości! [ZDJĘCIA!]


loading...
loading...


Aktualizacja: 13 marca 2019