Ksiądz nawołuje do przebaczenia pedofilom! Ludzie wychodzą z Kościoła!
Średnia 2.8 (56.84%) 19 głosy(ów)

Około 50 katolików wyszło z Kościoła po tym, jak emerytowany już ksiądz Ulrich Zurkuhlen podczas kazania wezwał wszystkich do praktykowania przebaczenia dla kapłanów – pedofilów, którzy zostali uznani za winnych molestowania dzieci.

Zurkuhlen próbował udowodnić, że nikt nie jest wcielonym złem i że pedofile również byli „dobrymi duchownymi w swoich społecznościach”.Ksiądz2

Kilku parafian miało przerwać 79-letniemu Zurkuhlenowi i próbowało z nim dyskutować. Kilka minut później sytuacja stała się na tyle chaotyczna, że ksiądz nie był w stanie zakończyć kazania.

Zapytany o reakcję, jaką wywołało jego kazanie wśród wiernych, Zurkuhlen powiedział, że jest to „prawdziwy szok”. Lamentował, że nie jest w stanie przekazać swojego punktu widzenia, zwłaszcza biblijnie ważnego znaczenia przebaczenia, ludziom, których nazwał „krzyczącym tłumem”.Ksiądz1

Przywódcy Kościoła katolickiego od lat chronią księży pedofilów i ignorują ofiary nadużyć, dopóki nie zostaną zmuszeni do wyjawienia prawdy.

Nawet teraz Zurkuhlen wydaje się bardziej zainteresowany tym, by dawać pedofilom drugą szansę, niż poszukiwaniem sprawiedliwości dla ofiar Kościoła katolickiego.
Po skandalu, jaki wywołał emerytowany ksiądz, odbyło się spotkanie parafian, w którym uczestniczyło aż 120 osób. Wierni żądali, aby przeniesiono kapłana do innego Kościoła.
Tymczasem Ulrich Zurkuhlen nie dostrzega w swoim kazaniu niczego złego i twierdzi, że nie dano mu go dokończyć.


loading...
loading...


Aktualizacja: 11 lipca 2019