Czworo nastolatków przez parę dni dręczyło psa i zmuszało do jedzenia narkotyków. Zwierzę cudem przeżyło!
Średnia 2.6 (52%) 5 głosy(ów)

Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt) to organizacja zajmująca się dobrostanem zwierząt w Wielkiej Brytanii, gdzie lądują zagubione, ranne i niechciane stworzenia.

W listopadzie trafił tam maleńki Chunky, mieszaniec chihuahua. Był najgorszym przypadkiem okrucieństwa, jaki kiedykolwiek widzieli obrońcy praw zwierząt.

Chunky został skradziona właścicielom, a następnie maltretowany przez czterech nastolatków, którzy byli pod wpływem narkotyków.

W ich rękach musiał znosić okropne rzeczy: 15-sto i 16-sto latkowie dręczyli go i z przyjemnością obserwowali, jak cierpi.

Najpierw złamali mu kark i łapę, a potem podpalili pyszczek i oczy zapalając puszkę dezodorantu w aerozolu.

Chunky

Jakby tych bestialskich czynów było mało, na sam koniec zmuszali małego bezbronnego psa do jedzenia twardych narkotyków.

Chunky z trudem przeżył te tortury. W krytycznym stanie trafił do RSPCA, gdzie weterynarze natychmiast zaczęli walkę o jego życie.

Chunky3

Caroline Doe, która pracuje dla RSPCA, mówi: „To najgorszy przypadek, z jakim kiedykolwiek miałam do czynienia. Kiedy tylko to sobie przypominam, dreszcz przebiega po moim kręgosłupie. Ci młodzi ludzie byli pod wpływem narkotyków, ale sposób, w jaki pies był maltretowany, jest wyjątkowo barbarzyński i nie można go niczym usprawiedliwić.”

Co najgorsze, Chunky musiał cierpieć przez kilka dni. Wałęsał się ze złamaną nogą i szyją, z oparzeniami na całym ciele.

„Nigdy nie zapomnę, jak był przerażony i przygnębiony, kiedy zobaczyłam go po raz pierwszy. Jego obrażenia były tak poważne, że ogromnie cierpiał pomimo opieki weterynaryjnej i lekarstw. Musiał być dręczony przez co najmniej 6 dni.” -dodaje kobieta.

Chunky

Właściciele skradzionego psa od razu po informacji o jego znalezieniu i konsultacji z weterynarzem, zabrali go z powrotem do domu i otoczyli troskliwą opieką.

Rany fizyczne zagoiły się dość szybko, a te psychiczne potrzebowały nieco więcej czasu.

Pies musiał znowu zaufać człowiekowi i przekonać się, że już nic mu nie grozi.

‚On jest nieco bardziej nerwowy niż przedtem, ale to wciąż ten sam Chucky.”– mówią jego właściciele.

Wciąż macha ogonem jak szalony, kiedy zwraca na siebie uwagę. Dla wszystkich, którzy znają Chunky, jego powrót do zdrowia jest jak cud!

Zgodnie z prawem, czworo nastolatków nie może posiadać zwierząt przez okres 5 lat, muszą przez 12 miesięcy wykonywać prace społeczne, a dodatkowo są nakazał im zapłacić odszkodowanie.
Chunky4

Dobrze, że tych młodych okrutnych ludzi spotkała kara, a Chunky został uratowany na czas.

Każdy, kto go spotyka jest pod wrażeniem, że tak szybko poradził sobie z bolesną traumą!

Źródło: dailymail.co.uk

Zobacz także – Prowadziła domowy żłobek i maltretowała tam dzieci. Dopiero ukryta kamera pokazała całą prawdę! oraz Ten dalmatyńczyk ma serce na nosie, a ludzie są w nim zakochani! ZDJĘCIA!


loading...
loading...


Aktualizacja: 15 lutego 2019