Przeżyli razem 70 lat. Umarli w odstępie 14 godzin, ponieważ życie bez siebie nie miało już sensu.
Oceń ten post

70 lat temu Isabell i Preble Staver stanęli przed ołtarzem, obiecując sobie wzajemną miłość i szacunek, w dobrych i złych czasach. Ta przysięga nigdy nie została zerwana, a para z Virginii (USA) była ze sobą do końca.

Spotkali się ponad siedemdziesiąt lat temu na randce w ciemno. Niestety, podczas kiedy ta piękna młoda miłość właśnie rozkwitała, wybuchła II wojna światowa.
opowiastki

Isabell rozpoczęła pracę jako pielęgniarka, podczas gdy Preble przeniósł się na front wojenny. Po długim i niezwykle trudnym oczekiwaniu na siebie, w końcu mogli złożyć ślubowanie- 5 miesięcy po zakończeniu wojny zostali małżeństwem. Razem wychowali 5 dzieci i stworzyli piękny, kochający dom.

opowiastki

W 2013 Isabell zachorowała na demencję. Jej mężowi nie było łatwo patrzeć na miłość swojego życia w tym stanie.

”On był czasami trochę sfrustrowany, kiedy Isabell go nie poznawała”– mówi przyjaciel rodziny.

W dniu jego 96 urodzin, mężczyzna miał tylko jedno życzenie: pragnął położyć się obok swojej ukochanej żony.
opowiastki
Personel szpitala spełnił prośbę staruszka i podczas gdy przenoszono go z wózka inwalidzkiego na łóżko Isabell, ona nagle zaśpiewała całą wyrazistością głosu piosenkę urodzinową dla niego.

„Nie mówili ani jednego słowa. Trzymali się za ręce i po prostu zasnęli.”– wspomina ich córka Laurie Clinton. „To był wspaniały prezent urodzinowy. Był tak szczęśliwy, że mógł się zdrzemnąć obok niej.”
opowiastki
Kilka dni później lekarze poradzili rodzinie, by pożegnała się z 95-latką. Jej mąż trzymał ją za rękę aż do ostatniego tchu. Jednak nie pozostawali bez siebie przez długi czas. Zaledwie 14 godzin później Preble podążył za Isabell i zmarł we śnie.
Isabell

 

„Mama i tata byli naprawdę razem. Nawet gdy życie staje się trudne, żyjesz razem.” – mówi córka Laurie.

Życie Preble bez ukochanej Isabell nie było już nic warte. Po 70 wspólnych latach tylko śmierć mogła ich rozwieść – ale tylko na kilka godzin. Teraz będą spać wiecznie obok siebie.

Źródło: npr.org ntd.tv facebook.com pinterest.de

Zobacz także – Ta kobieta postanowiła ratować maltretowane słonie. Jej działania zasługują na najwyższy szacunek! oraz 10 codziennych nawyków, które szkodzą Twojej psychice.


loading...
loading...


Aktualizacja: 13 maja 2019