Wyprowadzili się z domu. Zostawili psa zamkniętego w małej klatce…
Średnia 4.1 (81.82%) 11 głosy(ów)

Ludzie, którzy biorą pod swój dach jakiekolwiek zwierzę, powinni najpierw pomyśleć dwa razy, czy na pewno chcą i są w stanie zapewnić mu odpowiednią opiekę. Jeśli jednak mimo wszelkich starań wydarzy się coś nieprzewidzianego, nadal istnieją schroniska dla zwierząt, do których można przyprowadzić zwierzę w sytuacji awaryjnej – ale dla niektórych osób nawet to jest zbyt wielkim problemem.
Taka właśnie sytuacja miała miejsce w W Fort Lauderdale (USA). Biedne zwierzę zawdzięcza życie pewnym współczującym dzieciom, które znalazły go konającego i zamkniętego w małej klatce, która stała na podwórku opuszczonego domu. Lokatorzy wyprowadzili się i zostawili go samego bez jedzenia i wody. Dzieci wezwały policję.klatce1

Kiedy funkcjonariusze znaleźli porzuconego psa, byli przerażeni jego stanem. Około 3-letni pitbull był wychudzona do granic możliwości i wręcz konał z pragnienia.
Zabrali go do schroniska dla zwierząt, gdzie dowiedzieli się, jak bardzo niedożywiony był czworonóg, którego nazwali „Kostką”: powinien ważyć około 29 kg, a tymczasem ważył tylko 14.

klatce2

To cud, że Kostka wciąż żył. Z trudem mógł stanąć na własnych łapach i zawsze upadał, gdy próbował przejść kilka kroków. Najwyraźniej był zaniedbywany przez kilka miesięcy, jeszcze zanim jego właściciele się wyprowadzili i pozostawili go na pewną, okrutną śmierć.
Tracey Godin, pracownica schroniska, natychmiast zabrała psa do weterynarza, a stamtąd bezpośrednio do swojego domu, aby odzyskał zdrowie.klatce3

Tracey wraz z córką Micaelą z oddaniem troszczyła się o Kostkę, a jej poświęcenie szybko pokazało rezultaty: w ciągu zaledwie jednego tygodnia pitbull zyskał 5 kilogramów wagi, a po zaledwie trzech tygodniach osiągnął idealną wagę 29 kg.klatce4

Jego radosna twarz każdego dnia pokazuje, jak bardzo jest szczęśliwy, a jego łagodna, wesoła natura nie zniknęła pomimo ogromnego cierpienia, jakie zafundował mu człowiek.klatce5

Tracey i Micaela nie miały problemu ze znalezieniem nowego domu dla Kostki. Nadal nie mogą uwierzyć, jak szybko odzyskał siły.

klatce6

Zobaczenie go takim, jakim jest teraz, jest naprawdę wspaniałe. Miejmy nadzieję, że nowi właścicieli dadzą mu cudowne życie – takie, na jakie zawsze zasługiwał.

Zobacz także – 10 wynalazków, które niegdyś uważano za bezużyteczne. Dziś nie wyobrażamy sobie bez nich życia.


loading...
loading...


Aktualizacja: 30 kwietnia 2019