25-latek ratuje 90 jeleni przed śmiercią w ostrzach kosiarki. Pomaga mu w tym… dron!
Oceń ten post

Każdy, kto widział popularną bajkę Disneya pt: ”Bambi”, kojarzy myśliwych z czymś negatywnym. W końcu polowali i zastrzelili matkę Bambi!

Aktywność myśliwego ma ogromne znaczenie dla zachowania zasobów wielu zwierząt w lasach. Łowcy nie tylko polują, ale także chronią.

25-letni zawodowy myśliwy Rupprecht Walch z Nördlingen (Niemcy) udowadnia to w imponujący sposób. On i jego towarzysz Dieter Hampel uratowali prawie 90 jeleni przed okrutną śmiercią ze wsparciem sił z powietrza.
opowiastki

Oboje wyruszają każdego dnia, aby uratować zagrożone jelenie przy pomocy drona. Kiedy bowiem zaczyna się okres koszenia trawy, młode jelenie są w największym śmiertelnym niebezpieczeństwie. Wysoka trawa jest idealną kryjówką dla zwierząt, a także idealnym miejscem do odpoczynku i snu.
opowiastki
Oznacza to, że maluchy po prostu kładą się, gdy potężne kosiarki zbliżają się do nich z zabójczymi ostrzami. Każdego roku niezliczone źrebięta padają ofiarą koszenia.
opowiastki
Dlatego Rupprecht i Dieter wstają codziennie o czwartej nad ranem, a ich dron lata nad polami. Dzięki zintegrowanej kamerze termowizyjnej mogą szybko zlokalizować miejsca, w których młode jelenie chowają się w trawie. Potem idą dalej i doprowadzają je w bezpieczne miejsce.
opowiastki
Rupprecht czuje się zawiedziony zachowaniem rolników. Właściwie to ich obowiązkiem jest uważać, aby nie skrzywdzić zwierzęcia.
Mężczyzna zainwestował w aparat fotograficzny oraz drona i chciałby, aby rolnicy zaczęli z nim współpracować.

Rupprecht
Jeśli jednak się nie zgodzą, 25-latek będzie kontynuował swoją pracę bez wsparcia, ponieważ po prostu nie chce patrzeć, jak umierają młode zwierzęta.

Bez wątpienia należą mu się ogromne podziękowania za wspaniałą służbę!

Źródło: bild.de

Zobacz także – Mężczyzna odnawia swój dom i burzy ściany. Dzięki temu odkrywa opuszczone, podziemne miasto!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019