Natychmiastowa reakcja Świętego Mikołaja na niewidomego chłopca z autyzmem. WSPANIAŁE!
Średnia 5 (100%) 11 głosy(ów)

Jest to znany fakt, że Święty Mikołaj kocha i szanuje wszystkie dzieci, ale uważamy, że ma szczególne miejsce w swoim sercu dla maluchów, które zmagają się w swoim codziennym życiu z różnymi przeszkodami.

Syn Misty Wolf o imieniu Matthew, jest jednym z tych dzieci. Matthew nie tylko ma autyzm, ale jest również niewidomy, więc ma specjalne potrzeby, których większość nieznajomych nie umiałaby zrozumieć.Święty Mikołaj1

Na szczęście Święty Mikołaj jest przyjacielem każdego dziecka; Podczas niedawnej wizyty na Biegunie Północnym, Misty zobaczyła na własne oczy, jak wspaniale potrafi zachować się człowiek w przebraniu Mikołaja, aby dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie w jego obecności.

Jak większość chłopców w jego wieku, Matthew jest bardzo zainteresowany Mikołajem. Ponieważ jednak jest niewidomy, trudno mu było wyobrazić sobie, jak wyglądałby Święty Mikołaj, opierając się wyłącznie na opisach, więc Misty wiedziała, że jej syn będzie chciał to zbadać, używając swoich rąk tak bardzo, jak tylko może. Kiedy rodzina zbliżyła się do Świętego Mikołaja, kobieta pochyliła się do ucha Brodacza i szepnęła: „On ma autyzm i nie widzi, ale jest bardzo zainteresowany Mikołajem”.

„Nie mów nic więcej” – powiedział jej Mikołaj.Święty Mikołaj2

Święty natychmiast usiadł na podłodze, aby przywitać się z Matthew, rozmawiając z nim na temat szkoły, rodziny i innych ważnych tematów. Pozwolił też chłopcu dotknąć go tak, aby dziecko mogło „zobaczyć”, jak wygląda Mikołaj, pozwalając mu ciągnąć za brodę, wyczuć pompon na czapce i gładzić miękki aksamit jego płaszcza.

Zapytał Matthew, czy chce coś poczuć, a Matthew powiedział: „Twoje oczy, które migoczą.” (z wiersza pt: „W noc przed świętami Bożego Narodzenia”) – więc Mikołaj pozwolił mu dotykać swoich oczu tak długo, jak chciał chłopiec.Święty Mikołaj3

Czy to nie jest jedna z najmilszych rzeczy, jaką kiedykolwiek widziałeś/aś? Popatrz na nich! Cóż za piękny moment!

Wtedy Mikołaj powiedział: „Czy kiedykolwiek dotykałeś renifera? A następnie przeniósł go na obszar wystawy i pozwolił chłopcu dokładnie zbadać, jak wygląda.
„To było wspaniałe. Byłam bardzo szczęśliwa, widząc, że mój syn jest taki zainteresowany i radosny” – mówi Misty.

Święty Mikołaj zauważył, że Matthew jest jak każde inne ciekawe dziecko, jednak podszedł do niego indywidualnie i odpowiednio do sytuacji.
W taki właśnie sposób każdy z nas powinien zareagować na dziecko ze specjalnymi potrzebami; one są po prostu dziećmi, przede wszystkim. Co możemy zrobić, aby pomóc im czuć się komfortowo i bezpiecznie w swoim otoczeniu? Zawsze jest coś, co możemy uczynić, aby być dobrym i życzliwym.Święty Mikołaj4

Dziękujemy Świętemu Mikołajowi z Euless w Teksasie, który dał Matthew wyjątkowe i piękne doświadczenie. Pamiętaj, aby podzielić się tą historią, by nieco bardziej rozpowszechnić miłość i dobroć!

Zobacz także – Kobieta utknęła w korku na autostradzie. To, co zrobiła na ulicy stało się hitem sieci!


loading...
loading...


Aktualizacja: 12 grudnia 2018