32-letnia mieszkanka Zielonej Góry drży o przyszłość swojego ukochanego dziecka.
Joanna Gawryś, mama 5-miesięcznej Wiktorii jeździ na wózku inwalidzkim i z tego właśnie powodu sąd chce zabrać jej córeczkę, którą kobieta kocha nad życie.

Pani Joanna jest przykuta do wózka, lecz to w pełni samodzielna osoba. Ma stałą pracę jako grafik komputerowy, własne mieszkanie i wszystkie niezbędne warunki do wychowywania dziecka. Sąd jednak uważa inaczej.

Sędzia Barbara Nowak orzekła, że jeśli kobieta nie znajdzie osoby, która z nią zamieszka, będzie pomagała w codziennych obowiązkach i opiece nad dzieckiem, mała Wiktoria trafi do pogotowia rodzinnego.

Pomimo tego, iż Pani Joanna świetnie dałaby sobie radę sama, nie miała innego wyjścia i poprosiła mamę o pomoc. Jednak i to nie przekonało sądu…

W jego opinii, stan zdrowia 66-letniej pani Krystyny w każdej chwili może ulec pogorszeniu, a opieka nad dziewczynką będzie wtedy nieodpowiednia.

Pomimo licznych trudności Pani Joanna jasno deklaruje, że nie odda córeczki i będzie o nią walczyć ze wszystkich sił.

Chęć zabrania dziewczynki od kochającej mamy to prawdziwy nonsens, podczas gdy wiele innych dzieci żyje w patologicznych rodzinach pod ”opieką” rodziców alkoholików!

Prawo nigdy nie przestanie nas zadziwiać!
Źródło: fakt.pl