Okrutne sceny na targach koni. Wszystko nagrali wolontariusze! WIDEO!
Średnia 2.9 (58.33%) 12 głosy(ów)

W sobotę na targu koni w Pajęcznie (woj. łódzkie) doszło do bulwersujących scen. Wolontariusze fundacji Viva są autorami nagrania, na którym widać, jak dwóch mężczyzn ciągnie i szarpie przerażonego konia.

”Takie targi powinny być zakazane. To okrutny, bardzo stresujący dla koni i niepotrzebny przystanek w drodze najczęściej do rzeźni. Tak, do rzeźni. Samochody rzeźnicze stoją zaparkowane na targowisku. Piękne święto koni. Wokół policja, Państwowa Inspekcja Weterynaryjna. Nikt nic nie widział” – czytamy na facebookowym profilu jednego z wolontariuszy.

targi koni1
facebook.com/zywytowar

Na filmiku możemy zobaczyć, jak przestraszony koń chce przedostać się przez barierkę i upada, w wyniku czego rani się w nogę. Mężczyźni nie zwracają jednak uwagi na jego zły stan, a co gorsza dodatkowo potęgują jego strach, ciągnąć go i szarpiąc cały czas.

targi koni2
facebook.com/zywytowar

Co roku obrońcy zwierząt stawiają się na targowisku. I co roku opisują jak źle traktowane są tam zwierzęta. Masa koni stoi ciasno obok siebie i często nie dostaje nic do picia, a ich właściciele stosują wobec nich przemoc. Właśnie tak odwdzięczają się za ich pomoc i służbę nierzadko przez wiele lat…

Fundacja Viva walczy o zakaz sprzedawania zwierząt gospodarskich na targach. Petycję podpisało już prawie 60 tysięcy osób. Ty też możesz ją podpisać i tym samym przyczynić się do tego, by zwierzęta odczuwały mniej cierpienia. polskitarg.pl/petycje


loading...
loading...


Aktualizacja: 10 września 2019