Kiedy 8-letni chłopiec przybył do szkoły, miał sople lodu zamiast włosów. Jego warunki życia złamią Twoje serce…
Średnia 5 (100%) 1 głosy(ów)

Niedawno 8-letni chłopiec z Chin przeszedł prawie 5 kilometrów do swojej Szkoły Podstawowej w miasteczku Xinjie, by być obecnym na egzaminie. Było -9°C.

Po jego wędrówce, która dotknęła wielu ludzi, dużo osób zaczęło kontaktować się ze szkołą, starając się w jakikolwiek sposób przyczynić się do poprawy warunków nauki dla niego i innych uczniów.

Dyrektor szkoły podstawowej

Fu Heng, dyrektor szkoły podstawowej, nie mógł uwierzyć własnym oczom. Po przybyciu do placówki jego uczeń miał sople lodu zamiast włosów i brwi, kontrastujące z płonącymi czerwonymi policzkami. Heng zrobił zdjęcie małego chłopca, rozpoczynając niezwykle poruszającą historię. Internet nazwał go „Ice Boy” (chłopak z lodu), a wkrótce szkoła otrzymała ponad 15 000 $ z darowizn, 20 urządzeń grzewczych i 144 ciepłe ubrania.
opowiastki

opowiastki

opowiastki

opowiastki

Dyrektor szkoły poinformował

Dyrektor szkoły poinformował, że chłopiec mieszka daleko od szkoły. Zauważył również, że jest on uważany za „klasowego klauna”, ciągle znajdującego sposoby, by jego 16 koleżanek z klasy umierało ze śmiechu. Chłopiec zachowuje pozytywne nastawienie, mimo że żyje w skrajnym ubóstwie i spędza większość czasu tylko z siostrą i babcią.
opowiastki

opowiastki
opowiastki
Według Fu, szkoła stara się czuwać nad nim i innymi jak tylko może, zapewniając im śniadanie, ale przyznał, że ich klasy nie były odpowiednio ogrzewane z powodu braku funduszy. Poruszeni losem chłopca, ludzie w Internecie mają nadzieję, że zbuduje sobie lepsze życie, jeśli będzie kontynuował swoją edukację w korzystniejszych warunkach.
opowiastki

opowiastki

opowiastki
Cóż za niezwykły, dzielny chłopiec! Pomimo trudności życiowych, z którymi musi mierzyć się już jako dziecko, wytrwale spełnia swoje obowiązki. Nasze serca są przy nim!

Źródło: boredpanda.com

Zobacz także – Pisze list do Google z prośbą o wolny dzień dla swojego taty. Odpowiedź zaskakuje nie tylko ją! oraz 8 mężczyzn, którzy przeżyli, bo zapięli pas bezpieczeństwa. [ZDJĘCIA]


loading...
loading...


Aktualizacja: 11 marca 2019