Suczka z 6 szczeniętami porzucona i przykuta łańcuchem. SZOKUJĄCE ZNALEZISKO!
Średnia 3.7 (73.64%) 22 głosy(ów)

Zakup lub adopcja psa wiąże się z wielką odpowiedzialnością: nie wystarczy zapewnić zwierzęciu wodę i pożywienie. Równie ważne jest dawanie miłości i poczucia bezpieczeństwa czworonożnemu towarzyszowi oraz wspieranie go nawet w najtrudniejszych chwilach.

A co dzieje się, gdy właściciele nie są w stanie wykonać tego zadania, pokazuje smutne znalezisko dokonane przez przechodnia w pobliżu miasta Elphin w irlandzkim hrabstwie Roscommon.Suczka1

Przy bramie farmy leżała młoda suczka z sześcioma szczeniakami. Ktoś przywiązał psią mamę zardzewiałym żelaznym łańcuchem do prętów i pozostawił ją okrutnemu losowi wraz z jej dziećmi. Szczenięta przytulały się do swojej wyraźnie wyczerpanej matki.

Suczka2

Suczka i jej dzieci zostały natychmiast zabrane do National Animal Center w Longford, gdzie zostały zbadane i objęte opieką. Na szczęście, oprócz faktu, że zwierzęta były przerażone i głodne, wydawało się, że nic złego im nie dolega.Suczka3

Szczenięta były bardzo młode, nie otworzyły jeszcze nawet oczu. Obrońcy praw zwierząt przyjęli, że właściciele porzucili sunię i jej miot krótko po porodzie. Trudno powiedzieć, jak długo wyrzucone zwierzę było przykute łańcuchem, ale jedno było pewne: właściciele nie wrócą.

Suczka4

Na szczęście porzucona psia rodzina jest teraz bezpieczna. Szczenięta otrzymały imiona: Billy Ray, Dixie, Dolly, Dotty, June i Patsy. Wraz ze swoją mamą Lou pozostaną pod czujnym okiem opiekunów przez pewien czas, dopóki nie osiągną wystarczającego wieku, aby je adoptować.Suczka5

Trudno sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby zwierzęta nie zostały znalezione na czas.

„Wzywamy właścicieli zwierząt domowych do jak najszybszej sterylizacji lub kastracji zwierząt, aby zmniejszyć liczbę niechcianych czworonogów” – mówi dyrektor schroniska, Hugh O’Toole.

Czy to pożądane, czy niechciane – żadne zwierzę nie zasługuje na takie traktowanie, jakiego doświadczyła Lou i jej dzieci!!


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 stycznia 2020